Wiadomości

  • 11 września 2021
  • 14 września 2021
  • wyświetleń: 2728

Próba wyłudzenia pieniędzy z Urzędu Miasta. Akcja prowadzona z Dubaju

Prezydent Andrzej Dziuba podczas sierpniowej sesji Rady Miasta Tychy wspomniał o próbie oszustwa, do jakiej doszło latem. Z Urzędu Miasta Tychy próbowano wyłudzić pieniądze. Akcja była prowadzona z Dubaju.

Urząd Miasta Tychy - 06.2019
Urząd Miasta Tychy · fot. tychy.info


- Mieliśmy próbę wyłudzenia pieniędzy z urzędu w sposób bardzo profesjonalny, bardzo wiarygodny. Chodziło o założenie lokaty terminowej. Oszuści byli przygotowani perfekcyjnie. Chciałem podziękować służbom finansowym i pani skarbnik, którzy w porę zorientowali się, że to próba oszustwa. Powiadomiliśmy o wszystkim policję. Okazało się, że cała akcja była prowadzona z Dubaju. Ostrzegliśmy inne urzędy miasta. Powiadomiliśmy też nasze korporacje samorządowe. Ja byłem w tym czasie na urlopie i kiedy przebywałem w gabinecie prezydenta Świnoujścia, pani skarbnik poinformowała, że doszło do podobnej sytuacji. Potem okazało się, że również w innych miastach w Polsce były takie próby. W Opolu próbowano wyłudzić 25 milionów złotych. - relacjonował podczas sesji Rady Miasta 26 sierpnia prezydent Andrzej Dziuba.

- Na ten moment mogę tylko powiedzieć, że sprawa została zgłoszona na policję, która prowadzi w tej sprawie postępowanie - komentuje krótko rzecznik prasowy Urzędu Miasta Tychy Ewa Grudniok.

ar / tychy.info

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.