Reklama

Wiadomości

  • 7 września 2021
  • wyświetleń: 1503

Rybki Rybnik trzecie w Polsce. W drużynie 10-letni tyszanin

Rybki Rybnik - klub miniżużlowy z Rybnika, w którym trenuje 10-letni tyszanin Piotrek Reszka jest trzecią drużyną w Polsce po rozegranych w sobotę Drużynowych Mistrzostwach Polski.

Piotrek Reszka - 10-letni tyski żużlowiec
Drużynowe Mistrzostwa Polski w miniżużlu. Piotrek Reszka w barwach trójkolorowych - 04.09.2021 · fot. archiwum prywatne


W sobotę 4 września na stadionie Rybek Rybnik świętowano 20-lecie działalności klubu miniżużlowego. W tym dniu odbyły się również Drużynowe Mistrzostwa Polski w miniżużlu. Rybniczanie zajęli trzecie miejsce.

Rybki to sześciokrotny drużynowy mistrz Polski. Po złote krążki rybniczanie sięgali w latach 2006, 2007, 2010, 2011, 2019 i 2020.

W tym roku Rybkom nie udało się obronić tytułu. Lepsi okazali się zawodnicy z Wawrowa i Rędzin, tym samym psując trochę rybniczanom uroczystości związane z 20-leciem działalności klubu.

Piotrek Reszka - 10-letni tyski żużlowiec
Drużynowe Mistrzostwa Polski w miniżużlu. Piotrek Reszka w barwach trójkolorowych - 04.09.2021 · fot. archiwum prywatne


Piotrek 1 listopada 2020 roku skończył 10 lat. Trenuje na torach Klubu Rybki Rybnik. Wcześniej jeździł gokartami. Inspirując się datą swoich urodzin, wybrał numer zawodnika 111. 8 maja zdał licencję i teraz może rywalizować w oficjalnych zawodach.

O Piotrku i jego sportowej pasji więcej pisaliśmy wiosną w artykule: Piotrek Reszka jeździ w rybnickim klubie żużlowym w tyskich barwach.

Piotrka można śledzić na jego profilu facebookowym:

Loading...

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.