Reklama

Wiadomości

  • 6 września 2021
  • 19 września 2021
  • wyświetleń: 2021

Recital Mateusza Krzyżowskiego - tyskiego pianisty

Za nami:

19 września o godz. 12.00 w Mediatece odbędzie się wyjątkowy recital Mateusza Krzyżowskiego - utalentowanego tyszanina i uczestnika obecnie trwającego, XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina, który swoim brawurowym wykonaniem podczas Eliminacji zwrócił uwagę jury, zapewniając sobie w ten sposób udział w Konkursie Głównym, tuż obok 86 najlepszych pianistów z całego świata, wyłonionych z ponad 500 zgłoszonych w tej edycji prestiżowego konkursu.

Mateusz Krzyżowski
Mateusz Krzyżowski · fot. MCK Tychy


Młody polski pianista wystąpi dla rodzimej publiczności w niedzielę, 19 września w doskonałej akustycznie sali tyskiej Mediateki XXI wieku, na dwa tygodnie przed uroczystą inauguracją właściwego Konkursu Chopinowskiego.

Mateusz Krzyżowski - obecnie studiuje grę na fortepianie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie Joanny Ławrynowicz-Just. Jest laureatem I nagrody na Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina (2018), II nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Karola Szymanowskiego w Katowicach oraz III nagrody w I Międzynarodowym Konkursie Muzyki Polskiej im. Stanisława Moniuszki w Rzeszowie. Prezentował się także na festiwalach muzycznych w Nohant, Dusznikach-Zdroju i Słupsku. Współpracował m.in. z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej, Sinfonią Juventus, Orkiestrą Kameralną Miasta Tychy AUKSO czy Narodową Orkiestrą Symfoniczną Polskiego Radia w Katowicach.

Bilet upoważnia do jednorazowego wstępu na wydarzenie, na który został wystawiony. Uczestnictwo w koncercie jest równoznaczne z akceptacją regulaminu obiektu, w którym się odbywa (Mediateka XXI wieku) oraz regulaminu imprez Miejskiego Centrum Kultury w Tychach, określającego ogólne zasady i warunki uczestnictwa w koncercie (dostępne na stronie http://www.kultura.tychy.pl).

Szczegóły wydarzenia: https://kultura.tychy.pl/wydarzenia/mateusz-krzyzowski/

Bilety można nabyć pod adresem: https://www.ticketmaster.pl/event/21675

krzyżowski

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.