Reklama

Wiadomości

  • 6 września 2021
  • wyświetleń: 1441

[FOTO] Rewitalizacja budynków i otoczenia przy Katowickiej

Kilka miesięcy temu zakończyły się prace związane z modernizacją wielorodzinnych budynków mieszkalnych zlokalizowanych w dzielnicy Osada. Równolegle do tych inwestycji Miejski Zarząd Budynków Mieszkalnych prowadził rewitalizację i termomodernizację budynków przy ul. Katowickiej 207 oraz 209. Teraz wykonał zagospodarowanie terenu wokół budynków.

Rewitalizacja budynków i otoczenia przy Katowickiej - 09.2021 · fot. UM Tychy


Dwa budynki wykorzystywane były w przeszłości na potrzeby nadleśnictwa, a wraz z biegiem lat budynki weszły w zasoby mieszkaniowe Gminy Miasta Tychy. Ze względu na walory architektoniczne i kulturowe, budynek przy ul. Katowickiej 207 wpisany został do Gminnej Ewidencji Zabytków. W związku z tym prace prowadzone były w uzgodnieniu i pod nadzorem Miejskiego Konserwatora Zabytków.

- Zakres robót obejmował ocieplenie ścian zewnętrznych budynku z zachowaniem zdobień architektonicznych na elewacji, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, modernizację lub wymianę instalacji centralnego ogrzewania i centralnej wody użytkowej, instalacji gazowej, wodno-kanalizacyjnej i elektrycznej. Każde mieszkanie wyposażone zostało w kotły gazowe, zapewniające ogrzewanie i ciepłą wodę - wylicza Agata Goc - dyrektor MZBM w Tychach.

Każde mieszkanie wyposażono w łazienki oraz zamontowano urządzenia higieniczno-sanitarne. Dodatkowo w lokalach pojawiły się zasobniki na ciepłą wodę i kuchenki gazowe wraz z piekarnikiem.

- W wyniku przeprowadzonych prac poprawił się nie tylko komfort i standard lokali, ale również efektywność energetyczna budynków - dodaje dyrektor Goc.

Inwestycja obejmująca termomodernizację i modernizacje budynków przy ul. Katowickiej 207 i 209 oraz Osady współfinansowana została ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Teraz zakończyły się prace przy zagospodarowaniu terenu wokół budynków przy ul. Katowickiej 207 oraz 209.

- W ramach inwestycji wymieniono oświetlenie, wykonano chodniki, parkingi z miejscem postojowym dla osób niepełnosprawnych, oraz elementy małej architektury: ławki, altanę śmietnikową oraz nowoczesny plac zabaw, wykonany z naturalnych materiałów i wkomponowany w otoczenie - wylicza dyrektor MZBM.

Kolejnym etapem, planowanym do realizacji jeszcze w tym roku, jest wykonanie nasadzenia zieleni i montaż dodatkowych elementów małej architektury. Dla zapewnienia bezpieczeństwa wykonany zostanie monitoring zewnętrzny.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.