Wiadomości

  • 13 września 2021
  • wyświetleń: 1224

„EKG bez tajemnic” - ratownicy szkolili się w Mediatece

„EKG bez tajemnic”, seminarium naukowe zorganizowane 3 września w Mediatece przez Polskie Towarzystwo Ratowników Medycznych, Polsko-Amerykańskie Kliniki Serca i miasto Tychy, przyciągnęło prawie stu słuchaczy z metropolii i wielu innych miast południowej Polski. Partnerami przedsięwzięcia była Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych w Katowicach oraz Fiat Professional.

Ratownicy szkolili się w Mediatece - 09.2021 · fot. Szpital Megrez


Całodniowe seminarium składało się z siedmiu wykładów, prowadzonych przez lekarzy kardiologów i ratowników medycznych z Polsko-Amerykańskich Klinik Serca oraz II Katedry i Oddziału Klinicznego Kardiologii Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu SUM w Katowicach. W tajniki odczytu zapisu elektrokardiogamu seminarzystów wtajemniczali: dr Adam Janas, dr Karol Sanecki, dr Wojciech Trendel oraz mgr Piotr Kuczera, ratownik medyczny.

Gospodarzem spotkania był prezes PTRM dr Jarosław Madowicz. Stowarzyszenie ma charakter towarzystwa naukowego, a siedziba mieści się w Tychach.

- Elektrokardiografia jest jednym z podstawowych narzędzi diagnostycznych w ratownictwie medycznym - wyjaśnia dr Jarosław Madowicz. - Jednak pomimo, że podstawowym to nie oznacza, że łatwym do odczytu. Stąd nasze Towarzystwo Naukowe, którego celem jest również kształcenie podyplomowe kadr medycznych, zorganizowało przy wsparciu naszych współorganizatorów, seminarium poświęcone temu zagadnieniu. Chcę bardzo podziękować miastu Tychy za otrzymane wsparcie przy organizacji tego wydarzenia, oraz Klinice AHP za duży wkład merytoryczny. Cieszę się, że miasto Tychy wpisało się na mapę ośrodków, w których władze miasta wspierają rozwój naukowy środowiska medycznego.

ar / tychy.info

źródło: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny Megrez Sp z o. o.

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.