Reklama

Wiadomości

  • 1 września 2021
  • wyświetleń: 1654

Klucz do biznesu: tańsze lokale dla firm w Tychach

Szukasz lokalu na siedzibę firmy za rozsądne pieniądze? Stawiasz pierwsze kroki w biznesie? Prowadzisz firmę nie dłużej niż 5 lat? Weź udział w kolejnej edycji programu "Klucz do biznesu", który ma pomóc przedsiębiorcom startującym z biznesem lub prowadzącym działalność w wynajęciu lokalu na siedzibę firmy na preferencyjnych zasadach. Poznajcie przedsiębiorców, którzy skorzystali, biorąc udział w poprzednich edycjach.

hotel piramida
Tychy z lotu ptaka · fot. UM Tychy


Pieniądze, które uda się zaoszczędzić dzięki programowi, przedsiębiorcy będą mogli przeznaczyć na rozwój firmy, budowanie marki czy reklamę. Na wnioski organizatorzy czekają do 17 września.

W roku 2021 do dyspozycji przedsiębiorców Tyskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego przeznaczyło 5 lokali o powierzchni użytkowej od 12 do 40 m2, zlokalizowanych w ścisłym centrum miasta (na trzecim piętrze budynku przy ul. Grota-Roweckiego 42-44 w Tychach).

Na obniżone stawki czynszu przedsiębiorcy mogą liczyć przez trzy lata. Cena za wynajem w pierwszym roku wyniesie 12 zł netto za m2 powierzchni użytkowej wraz z częściami wspólnymi, w drugim roku wzrośnie do 15 zł za m2 a w trzecim 18 zł za m2. Później zainteresowani przedłużeniem umowy, zapłacą według stawek obowiązujących w TTBS. Do czynszu należy doliczyć opłatę za media oraz kaucję za lokal (2-krotność miesięczna czynszu brutto według stawki z 1 roku).

- W ramach wynajmu, przedsiębiorcy - po wcześniejszym uzgodnieniu z Tyskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego - będą mogli bezpłatnie skorzystać z sali konferencyjnej znajdującej się na pierwszym piętrze budynku (nie dłużej niż dwa dni w miesiącu, z możliwością rozłożenia na godziny) - mówi Dorota Picho - naczelnik Wydziału Ewidencji Działalności Gospodarczej.

Koszty remontu i dostosowania pomieszczeń do działalności, ponoszą przedsiębiorcy. Osoby zainteresowane, będą miały możliwość obejrzenia lokalu przed przystąpieniem do Programu, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu z Tyskim Towarzystwem Budownictwa Społecznego.

Ci przedsiębiorcy już skorzystaliArchitekt krajobrazu - Sylwia Nowosielska, prowadzi firmę razem ze swoimi wspólnikami od kilku lat. Półtora roku zajęło im szukanie odpowiedniego lokalu. Od 2019 roku firma MYTREE sp. z o.o. uczestniczy w programie "Klucz do biznesu".

- Długo szukaliśmy odpowiedniego miejsca. Nasza pracownia powstała wokół idei projektowania ukierunkowanego na relacje społeczne. Projektujemy głównie ogrody, indywidualne lub modułowe. Program umożliwił nam rozwój firmy przy stosunkowo niskich kosztach własnych - mówi Sylwia Nowosielska.

Firma MYTREE sp. z o.o. jest jedną z 5 firm, które skorzystały z pierwszej edycji programu "Klucz do biznesu" i działają w budynku przy ul. Grota-Roweckiego.

Mateusz Siąkowski razem z Patrykiem Perzem prowadzi firmę Akpol-trans - zajmującą się transportem towarów krajowych oraz zagranicznych.

- Staramy się świadczyć usługi najwyższej jakości, ale jednocześnie obniżyć maksymalnie koszty działalności, by móc oferować dobre ceny przy stabilnych zleceniach - mówi Mateusz Siąkowski.

Preferencyjne ceny za wynajem lokali dla osób uczestniczących w programie były dla ich firmy bardzo istotne. Podobnie jak dla Marcina Białonia - inżyniera, który w budynku przy ulicy Grota-Roweckiego otworzył biuro swojej firmy specjalizującej się w tworzeniu oprogramowania komputerowego. W pierwszej edycji tyskiego "Klucza do biznesu" powstało także biuro kancelarii adwokackiej oraz firmy spedycyjno-transportowej.

- Jesteśmy młodym zespołem, zdeterminowanym, zaangażowanym i sumiennym, który chce się rozwijać w Tychach - napisał Jakub Kraska z Kraspeed Logistic składając wniosek w 2019 roku.

Jak wziąć udział w programie?Żeby wziąć udział w programie, nie trzeba być zameldowanym w Tychach, ale podmiot ubiegający się o lokal nie może być najemcą, dzierżawcą lub innym użytkownikiem, lokalu użytkowego stanowiącego mienie komunalne Miasta Tychy.

Co ważne, osoby, którym udostępniono już lokal w ramach wcześniejszej edycji programu "Klucz do biznesu", nie mogą ponownie wziąć udziału w programie.

- Wniosek należy złożyć osobiście najpóźniej do 17 września 2021 r. do godziny 13.30, w Wydziale Ewidencji Działalności Gospodarczej Urzędu Miasta Tychy przy al. Niepodległości 49 (I piętro, pok. 103). Można go również wysłać na adres: Urząd Miasta Tychy, Wydział Ewidencji Działalności Gospodarczej, al. Niepodległości 49, 43-100 Tychy z dopiskiem "Klucz do biznesu 2021" - dodaje Dorota Picho.

Do konkursu włączone zostaną tylko te wniosku, które wpłyną w terminie i będą spełniały wymagania formalne zawarte w Regulaminie. W przypadku przesłania wniosku, decyduje data wpływu.

Przedsiębiorcy, którym Komisja konkursowa przyzna lokale, zostaną powiadomieni przez Organizatora telefonicznie lub mailowo, najpóźniej w ciągu 5 dni roboczych od posiedzenia Komisji konkursowej. a ich dane zostaną opublikowane na stronie internetowej Organizatora w zakładce "Dla przedsiębiorców": http://www.umtychy.pl/dla-przedsiebiorcow oraz Partnera Programu: http://www.ttbs.tychy.pl.

Strona poświęcona programowi KLUCZ DO BIZNESU:
https://umtychy.pl/artykul/7009/program-klucz-do-biznesu-2021

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.