
Wiadomości
- 1 września 2021
- wyświetleń: 1155
Kilkanaście tysięcy tyskich uczniów rozpoczyna dziś rok szkolny
14 623 uczniów tyskich szkół publicznych rozpocznie 1 września rok szkolny 2021/2022. Za ich edukację będzie odpowiadało blisko 2180 nauczycieli i pedagogów. Życzenia złożył im prezydent miasta.

Do 23 szkół podstawowych pójdzie łącznie ponad 10 000 uczniów, z czego 1220 uczniów do klas pierwszych. Naukę w 4 działających w Tychach liceach ogólnokształcących rozpocznie 2015 uczniów (do klas pierwszych pójdzie 524 uczniów). Do 6 techników będzie uczęszczało w tym roku 2005 uczniów (w tym w klasach pierwszych 460 uczniów).
Naukę w Branżowych Szkołach I st. (2 + 1 szkoła specjalna) rozpocznie 546 uczniów (w tym klasach pierwszych 139 uczniów). 40 uczniów będzie w tym roku szkolnym chodziło do Specjalnej Szkoły Przysposabiającej do Pracy.
- Drodzy Dyrektorzy, Nauczyciele, Pracownicy Administracji i Obsługi i Uczniowie - przed Wami kolejne miesiące ciężkiej pracy. Życzę Wam, by ten nowy rok był owocny w dobre doświadczenia, dawał Wam satysfakcję oraz radość z nauki i pracy, by był bogaty w wiele inicjatyw i ciekawych projektów, a przede wszystkim, byście mogli go przeżyć RAZEM - mówi Andrzej Dziuba - prezydent Tychów.
ZOBACZ TAKŻE

[ZDJĘCIA] Tyska szkoła ma zieloną pracownię "Sto Zielonych Myśli"

Gorący tematEj, to nie jest żart! To jest przemoc! Uczniowie tyskiej podstawówki stworzyli filmy

[ZDJĘCIA] IX Tyska Gala Najzdolniejszych Uczniów 2024. Przyznano stypendia

10 kwietnia[ZDJĘCIA] IV Tyski Turniej Szkół Podstawowych

Gorący temat[ZDJĘCIA] Witaj szkoło! Nowy rok szkolny w tyskich szkołach rozpoczęło blisko 18 300 uczniów

Gorący tematNominacje dla dyrektorów szkół i przedszkoli
Komentarze
Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.