tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 31 sierpnia 2021

Tyscy policjanci przeprowadzili lustrację dróg

Już w środę dzieci i młodzież wrócą do szkół i przedszkoli. W trosce o bezpieczeństwo najmłodszych uczestników ruchu policjanci przeprowadzili lustrację dróg. W ramach zbliżającej się akcji „Bezpieczna droga do szkoły” mundurowi będą także zwracać szczególną uwagę na ruch w rejonie placówek edukacyjnych.

Reklama

policja, przejście dla pieszych
fot. KMP Bielsko-Biała


W ostatnich dniach wakacji mundurowi z drogówki w rejonie szkół sprawdzali stan oznakowania. Funkcjonariusze skupiali się na wyszukiwaniu nieprawidłowości, które mogą powodować zagrożenia lub utrudnienia w ruchu drogowym. Funkcjonariusze sprawdzali poprawność w oznakowaniu jezdni, przejść dla pieszych oraz sygnalizacji świetlnej głównie w rejonach placówek edukacyjnych. Celem prowadzonych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym uczestnikom ruchu drogowego.

W najbliższych dniach policjanci będą pełnić służbę w rejonach szkół, gdzie szczególną uwagę zwrócą na ruch pieszy i kołowy. Dodatkowo mundurowi będą spotkać się także z najmłodszymi uczniami, aby zapoznać ich i przypomnieć o przepisach ruchu drogowego i przekazać najważniejsze informacje dotyczące bezpieczeństwa podczas codziennej dogi do szkoły.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.