Wiadomości

  • 29 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 749

Koniec sierpnia będzie bardzo deszczowy. Jest ostrzeżenie IMGW

Za nami:

Koniec sierpnia zapisze się w pogodzie kapryśną pogodą - synoptycy przewidują intensywne opady deszczu, które będą nam towarzyszyć do wtorkowego poranka. Z tego powodu Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie II stopnia przed intensywnymi opadami deszczu dla części województwa śląskiego.

deszcz, krople, opady
Koniec sierpnia będzie bardzo deszczowy. Jest ostrzeżenie IMGW · fot. pixabay.com


- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadów opadu od 35 mm do 50 mm, lokalnie do 70 mm. Miejscami możliwe są również burze - informuje Tadeusz Stolarczyk, dyżurny synoptyk IMGW-PIB. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 80%.

Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia (w trzystopniowej skali) obowiązuje w części województwa śląskiego, w tym miastach Bielsko-Biała oraz Tychy oraz powiatach bielskim, cieszyńskim, pszczyńskim i żywieckim do wtorku, 31 sierpnia do godziny 8.00. Ze względu na dynamiczną sytuację, ostrzeżenie może być aktualizowane.

mp / tychy.info

źródło: IMGW

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.