tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 29 sierpnia 2021

Weszła w życie jesienna korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich

W związku z pracami remontowo-modernizacyjnymi Zarządca infrastruktury - PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wprowadza czwartą korektę rozkładu jazdy obowiązującą w od 29 sierpnia do 6 listopada 2021. Zmiany dotyczą również kursowania pociągów Kolei Śląskich.

Reklama

ELF 2
Weszła w życie jesienna korekta rozkładu jazdy Kolei Śląskich · fot. Koleje Śląskie


Jesienią 2021 roku Zarządca Infrastruktury PKP PLK S.A. będzie kontynuował rozpoczęte wcześniej prace. Roboty będą prowadzone w większości obszarów sieci komunikacyjnej. Najpoważniejsze inwestycje realizowane będą na liniach S1 Gliwice - Częstochowa, S5 Katowice - Zwardoń, S6 Katowice - Wisła Głębce, S3 Katowice - Kraków Główny oraz S7 Katowice - Racibórz.

Dokładne godziny odjazdów oraz terminy kursowania pociągów dostępne są w Liniowym Rozkładzie Jazdy opublikowanym na stronie internetowej www.kolejeslaskie.pl oraz w internetowych wyszukiwarkach połączeń i na plakatach sporządzanych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A., które są dostępne m.in. na dworcach kolejowych i peronach. Liniowy Rozkład Jazdy Kolei Śląskich prezentuje pełne tabele rozkładowe poszczególnych linii w okresie od 29 sierpnia do 6 listopada.

Wszelkie sugestie oraz wnioski do rozkładu jazdy Kolei Śląskich można przesyłać na skrzynkę pocztową rozkladjazdy@kolejeslaskie.com lub zgłaszać w Centrum Obsługi Pasażera. - Aby Państwa wnioski mogły zostać uwzględnione w ramach piątej tegorocznej korekty rozkładu jazdy ważnej od 7 listopada 2021 roku, prosimy przesyłać je najpóźniej do 5 września 2021 roku - podkreśla śląski przewoźnik.

Wykaz poszczególnych zmianS5 Katowice - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała - Żywiec - Zwardoń
S51 Katowice - Żywiec - Nowy Targ - Zakopane
S72 Rybnik - Żory - Pszczyna - Czechowice-Dziedzice - Bielsko-Biała


Podobnie jak w poprzednich miesiącach, największe przesunięcia w rozkładzie jazdy będą spowodowane modernizacją stacji Czechowice-Dziedzice. Ruch pociągów po jednym torze będzie prowadzony zarówno na szlaku Czechowice-Dziedzice Południowe - Czechowice-Dziedzice jak i pomiędzy Czechowicami-Dziedzicami a Pszczyną. Niektóre pociągi linii S72 zostaną skrócone do stacji Pszczyna, a na odwołanym odcinku zostanie wprowadzona zastępcza komunikacja autobusowa.

Ograniczone warunki terenowe wokół linii kolejowej uniemożliwiają połączenie prowadzenia prac z bezpieczną obsługą pasażerów na peronach przystanku Goczałkowice-Zdrój, dlatego postoje na tym obiekcie pozostaną zawieszone.

Pociąg Ornak będzie kursować do Zakopanego do 31 sierpnia.

W dni robocze w dniach 6 - 17 września oraz od 12 października do 5 listopada w godzinach nocnych nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów w rejonie przebudowywanej stacji Czechowice-Dziedzice. Przewóz będzie realizowany autobusami komunikacji zastępczej.

Od nocy 23 października do poranka 31 października nastąpi wstrzymanie ruchu pociągów na odcinku Sól - Zwardoń. Przewóz zostanie zapewniony autobusami komunikacji zastępczej.

S4 Tychy Lodowisko - Tychy - Katowice
S41 Tychy Lodowisko - Katowice - Zawiercie


Przez cały okres obowiązywania czwartej korekty rozkładu jazdy będą prowadzone prace na odcinku Katowice Ligota - Tychy wymagające prowadzenia ruchu tylko po jednym torze. Od 12 października nastąpi przejście do kolejnej fazy prac, co spowoduje nieznaczne przesunięcia rozkładu jazdy wybranych pociągów. Intensyfikacja prac nastąpi w dniu 21 września oraz od 4 do 6 listopada, gdy zostanie zamknięty tor na całym odcinku od Ligoty do Tychów. W tych dniach wybrane pociągi linii S4 zostaną skrócone do relacji Tychy - Tychy Lodowisko, a połączenie z Katowicami zostanie zapewnione poprzez skomunikowanie w Tychach z pociągami linii S5 oraz S6. Część pociągów zostanie skierowana objazdem z pominięciem przystanków Katowice Piotrowice i Katowice Podlesie.

W dalszym ciągu pociągi nie będą zatrzymywać się na przystanku Tychy Grota-Roweckiego. Remont wiaduktu będzie wymagać wstrzymania ruchu kolejowego w terminie 7 - 9 września, 21 - 23 września, 19 - 21 października oraz 26 - 28 października. W tych dniach na odcinku Tychy - Tychy Lodowisko będą kursowały autobusy komunikacji zastępczej.

S6 Katowice - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Uzdrowisko - Wisła Głębce
S61 Czechowice-Dziedzice - Chybie - Zebrzydowice - Cieszyn
S76 Gliwice - Knurów - Rybnik - Skoczów - Ustroń Zdrój - Wisła Głębce


Ruch pociągów na odcinku Skoczów - Wisła Głębce w dalszym ciągu pozostaje wstrzymany, a wyłączony odcinek będzie obsługiwany zastępczą komunikacją autobusową uruchamianą w dwóch relacjach: ekspresowej Skoczów Dworzec Autobusowy - Wisła Głębce - Skoczów Dworzec Autobusowy oraz zwykłej Skoczów - Goleszów Centrum - Skoczów. Podobnie jak w poprzednich tygodniach, wybrane połączenia linii S6 będą realizowane z przesiadką pomiędzy autobusami a pociągiem w Czechowicach-Dziedzicach natomiast niektóre kursy linii S61 zostaną skrócone do relacji Chybie - Cieszyn z autobusową komunikacją zastępczą obsługującą odcinek Czechowice-Dziedzice - Zabrzeg oraz umożliwiającą przesiadkę na pociąg do/z Katowic. Autobusy linii ekspresowej będą dostosowane do przewozu rowerów.

W pierwszych dniach obowiązywania korekty rozkładu jazdy tj. od 30 sierpnia do 3 września przesiadka pomiędzy autobusami komunikacji zastępczej a pociągami będzie realizowana w Czechowicach-Dziedzicach. W dni robocze w pozostałej części okresu połączenia skomunikowane w Czechowicach-Dziedzicach będą dotyczyły wyłącznie wybranych połączeń w kursujących w godzinach okołopołudniowych.

Od 2 października w dni wolne, ze względu na przewidywany mniejszy ruch samochodowy, czas przejazdu autobusów komunikacji zastępczej ulegnie skróceniu.

Od 23 września do 15 października pociągi nie będą zatrzymywały się na przystanku Zabrzeg. Relacja pociągów linii S61 pozostanie ograniczona do odcinka Czechowice-Dziedzice - Cieszyn. Umożliwi to utrzymanie zwiększonej liczby kursów oraz lepsze dostosowanie rozkładu jazdy do lokalnych potrzeb.

mp / tychy.info

źródło: Koleje Śląskie

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.