Wiadomości

  • 30 sierpnia 2021
  • 9 września 2021
  • wyświetleń: 13723

[FOTO] Odsłonięcie muralu Ryśka Riedla. Gościem Sebastian Riedel

W sobotę, 4 września o godz. 15.00 przy ul. Filaretów 14 miało miejsce symboliczne odsłonięcie muralu poświęconego Ryśkowi Riedlowi. Gościem wydarzenia był m.in. Sebastian Riedel - syn legendarnego bluesmana z Tychów. Zobaczcie fotorelację z wydarzenia!

Odsłonięcie muralu Ryśka Riedla przy Filaretów - 04.09.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Filaretów 14 to adres, pod którym mieszkał Rysiek. Koncepcja powstania muralu na cześć legendarnego wokalisty zespołu Dżem w sercach nie tylko fanów, ale także mieszkańców miasta kiełkowała już od dawna. Za sprawę postawili zabrać się Marta Piróg i Marek Grela - duet artystyczny Czary-Mury, który końcem 2019 r. przedłożył prezydentowi własną koncepcję malowidła.

Sebastian Riedel zaśpiewał podczas odsłonięcia muralu
Sebastian Riedel zaśpiewał podczas odsłonięcia muralu · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Autorzy - Marta Piróg i Marek Grela, opowiedzieli o kolejnych etapach powstawania wielkoformatowego dzieła i jego koncepcji. Pojawili się także wszyscy Ci, którzy przyczynili się do powstania malowidła: przedstawiciele władz miasta na czele z prezydentem Andrzejem Dziubą oraz przedstawiciele Tyskiej Spółdzielni Mieszkaniowej Oskard. Gościem specjalnym Sebastian Riedel, który przytoczył kilka wspomnień o ojcu.

Przypomnijmy, że duet Czary-Mury w ubiegłym roku stworzył w Tychach malarsko-ceramiczny mural przedstawiający Zofię Nałkowską. Ten projekt zdobi jedną ze ścian budynku zlokalizowanego przy ulicy imienia pisarki.

Wieczorem, po odsłonięciu muralu odbył się w Teatrze Małym koncert "Rock nie na plaży" z udziałem zespołów Dżem i Cree. Fotorelacja na:
https://www.tychy.info/wiadomosci/12655-zdjecia-rock-nie-na-plazy-cree-i-dzem-zagrali-w-teatrze-malym-tychy

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj