Wiadomości

  • 25 sierpnia 2021
  • 28 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3634

Poznaj Jezioro - EKOSpacer nad Jeziorem Paprocańskim

Za nami:

W sobotę, 28 sierpnia o godz. 11.00 - 13.00 Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na spacerową odsłonę projektu „Lacus”. Czas wielkich przemian: klimat, woda, bioróżnorodność - bez owijania „w bawełnę” i bez naukowej nowomowy! Spacer wzdłuż Jeziora Paprocańskiego będzie okazją, aby dowiedzieć się o niepokojących zjawiskach, które zachodzą na naszej planecie. Przybliży je Kamil Szewczyk ze Śląskiego Ruchu Klimatycznego.

Jezioro Paprocańskie i OW Paprocany - 06.2020
Jezioro Paprocańskie i OW Paprocany - 06.2020 · fot. Łukasz Kubowicz


Projekt „Lacus” to autorka propozycja edukacyjna Pauliny Niemczyk, skupiona wokół Jeziora Paprocańskiego.

To propozycja nie tylko dla najmłodszych - do wspólnego spacerowania Muzeum zaprasza też rodziców i opiekunów, ponieważ docenia rodzinne i międzypokoleniowe więzi.

Spotkanie poprowadzi Kamil Szewczyk - aktywista Śląskiego Ruchu Klimatycznego, gdzie zajmuje się antywęglowym lobbingiem na poziomie obywatelskim, społecznym i politycznym. Jest też trenerem metodologii Dragon Dreaming, interesuje się synergią w pracy grupowej, partycypacją oraz niehierarchicznymi strukturami zarządzania projektem. Exhaker i programista, który widzi rzeczywistość jako gęsty splot procesów, które lubi rozkładać na czynniki, upraszczać i optymalizować. Jest też dyrektorem operacyjnym przedsiębiorstwa zajmującego się usługami finansowymi, gdzie zarabia na chleb i obserwuje świat wielkiego biznesu. Poza tym jest psiarzem, grzybiarzem, miłośnikiem gier wideo, projektantem gier planszowych, dość zaawansowanym kawoszem, niepraktykującym poetą i wciąż niespełnionym reżyserem.

Miejsce zbiórki: Przystań kajakowa nad Jeziorem Paprocańskim. Zapisy: Paulina Niemczyk, tel. 606 711 588, e-mail: p.niemczyk@muzeum.tychy.pl. Liczba uczestników ograniczona. Wstęp wolny!

Projekt „Lacus” to autorska propozycja edukacyjna Pauliny Niemczyk, absolwentki Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie, która w swojej twórczości artystycznej czerpie inspirację z natury, architektury i podróży. Ten interdyscyplinarny projekt badawczo-edukacyjny skierowany jest do dzieci i młodzieży z Tychów. Jego celem jest poszerzenie świadomości ekologicznej i wiedzy na temat ekosystemu Jeziora Paprocańskiego, także w kontekście historii tego miejsca oraz perspektyw turystyki i rekreacji. Poznanie specyfiki tego unikalnego obszaru umożliwią działania kreatywne z pogranicza nauki i sztuki, przybliżające zagadnienia z pogranicza biologii, geografii, fizyki i chemii, jak warsztaty, wycieczki, gry terenowe, prelekcje czy pokazy filmów. Czas realizacji działań planowany jest do grudnia 2021 roku.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj