Wiadomości

  • 25 sierpnia 2021
  • 28 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 3613

Kadry dzielnicy - powrót do przeszłości. Osiedla N i O wczoraj i dziś

Za nami:

Muzeum Miejskie w Tychach zaprasza na kameralny spacer fotograficzny i warsztaty już w najbliższą sobotę, 28 sierpnia w godz. 9.00-13.00.

Osiedla N i O
Osiedla N i O · fot. Archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno-białej fotografii. To propozycja dla pasjonatów fotografii (choć nie tylko), którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat. Poznają też wartość fotografii w dokumentacji tych zmian, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie” (http://www.abc.tychy.pl).

Stworzą nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”, by zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedla N i O i odnaleźć dawne kadry. Po działaniach w terenie, już w Muzeum, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951-1989. Mini wystawa, którą wspólnie przygotują, będąca efektem spaceru, stanie się zaproszeniem do ciekawych obserwacji, wniosków i dyskusji.

Uczestników i uczestniczki organizatorzy proszą o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera); warto także zaopatrzyć się w bilet (1 miasto/20 minut).

To propozycja nie tylko dla najmłodszych - do wspólnej zabawy zaproszeni są też rodzice i opiekunowie, ponieważ Muzeum docenia rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie są zaproszone w towarzystwie opiekuna.

Miejsce zbiórki: ul. Armii Krajowej 27 (pod budynkiem Piekarni-Cukierni „Misztela”), Tychy
Spacer poprowadzi: Anna Kura
Zapisy: Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
Liczba uczestników ograniczona
Wstęp wolny!

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj