tychy.info

Wiadomości

  • 24 sierpnia 2021

Rower treningowy - ilu kilogramów pozwoli się pozbyć ?

Materiał partnera:

Rower pozwala dzięki treningowi cardio skutecznie odchudzić ciało. Inne skutki, równie przyjemne jazdy na rowerze to poprawa kondycji, samopoczucia, ukrwienia organizmu. Zaledwie kilka minut jazdy może przyczynić się, że nasz organizm dozna wyrzutu endorfin, zwanych hormonami szczęścia. Rower treningowy ma przewagę, ponieważ nawet w czasie deszczowego dnia bądź zimy możemy zrobić sobie ulubiony trening. Rowerek stacjonarny i jego wpływ na redukcję masy ciała ma motywacja oraz regularność. Więcej na temat redukcji wagi znajdziesz na portalu medicot.pl

Linkhouse


Jak ćwiczyć na rowerze stacjonarnym ?Trening odchudzający powinien trwać od 30 do 40 minut, podczas których można wpalić do 400 kcal. Nie jest to zbyt krótki czas w przypadku treningu interwałowego, ale musimy pamiętać, że do tego czasu doliczymy zarówno rozgrzewkę, jak i etap wygaszania. Ćwiczenia cardio mają to do siebie, że zaczynają spalać tłuszcz po 25- 30 minutach. Jaki więc program wybrać, który pomoże w odchudzaniu? Najlepszym rozwiązaniem będzie rozpoczęcie od krótkich treningów od 5 do 7 minut dziennie i stopniowe zwiększanie czasu, dystansu i poziomu trudności. Należy pamiętać, że podstawą jest zbilansowana zróżnicowana dieta.


Trening interwałowy na rowerku treningowym - jak go wykonać, aby był skuteczny ?Trening interwałowy nie powinien trwać dłużej niż 25 minut. Jest to trening, który opiera się na wykonaniu serii intensywnych ćwiczeń, wykonywanych przez krótki czas, ale regularnych. Przed rozpoczęciem należy obliczyć swoje tętno maksymalne. Trening interwałowy jest najlepszym sprzymierzeńcem odchudzania i utrzymania prawidłowej masy ciała. Zaczynamy od 10 minutowej rozgrzewki. Później jazdę w umiarkowanym tempie przeplataj jazdą na wysokim poziomie intensywności. Zakończ trening 5 minutami spokojnej wyciszającej organizm jazdy. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy że nawet zwykły spacer potrafi spalić bardzo wiele kalorii.Zobacz artykuł odnośnie spalanych kalorii podczas spaceru https://medicot.pl/ile-kalorii-mozna-spalic-podczas-spaceru/ Wystarczy 30 min spacer żeby spalić ok 300 kcal i czasem tyle wystarczy żeby waga systematycznie powoli zaczełą spadać.

Co może nam pomóc w jeździe na rowerze stacjonarnym ?Najważniejsze jest nastawienie - każdy rower będzie dobry jak po kilu dniach nie zaczniesz używać go wyłącznie do wieszania ubrań. Sprzęt na początek to najprostszy rower stacjonarny. Tanio zapewne kupisz nawet używany model w dobrym stanie. Przydadzą się sportowe buty, aby uniknąć kontuzji. Stój musi być wygodny i oddychający - jednak na samym początku jak będziesz się dopiero wprawiać, wystarczy zwykły t-shirt i spodenki. Przyda się odrobina optymizmu i nadziei na utratę zbędnych kilogramów. Przydatna może okazać się muzyka, aby czas przyjemniej upłynął. Więcej porad znajdziesz na medicot.pl.