Wiadomości

  • 24 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 483

Nauka programowania dla dzieci. Od czego zacząć?

Materiał partnera:

Wielu najmłodszych marzy o zostaniu programistą. I świetnie! Kodowanie uczy przecież świadomej pracy z komputerem, poprawia umiejętności czytania, liczenia, a także kreatywnego myślenia.

Whitpress


Nauka programowania dla dzieci jest bardzo popularnym zajęciem pozalekcyjnym, a w sieci można znaleźć liczne strony dedykowane najmłodszym. Jednak od czego zacząć i gdzie nasz mały koder powinien stawiać swoje pierwsze kroki w świecie programowania?

Nauka kodowania dla dzieci - korzyściDo programowania nie potrzeba wiele, wystarczy nieco dobrych chęci i zaplecze sprzętowe. To, co nasze dziecko otrzyma w zamian, znaczy bardzo dużo! Programowanie uczy przede wszystkim myślenia komputacyjnego, co zaprocentuje w przyszłości, gdy w dorosłym życiu trzeba będzie holistycznie podejść do napotkanego problemu. Dzięki kodowaniu, maluch nauczy się rozkładać problem na części składowe. Rozpozna pewne prawidłowości, zdobędzie umiejętność analitycznego myślenia czy bazowania na intuicji. Nauka kodowania dla dzieci to - poza świetną zabawą - sposób na rozwinięcie ich kreatywności i innowacyjności. Dzięki programowaniu tworzą i testują różne rozwiązania, eksperymentują, wyciągają wnioski.

Pierwsze krokiNauki programowania wcale nie trzeba zaczynać w szkole średniej czy dorosłym życiu. Warto, by już od małego uczyć dzieci dostrzegania w rzeczywistych zjawiskach i procesach logicznych powiązań. Ponadto, za pomocą kodowania, dzieciaki rozwijają swoją kreatywność, koncentrację wzrokowo-ruchowo-przestrzenną, a także oswajają się z cyfrowym światem. Przedszkolaki i dzieci w klasach 1-3 uczą się poprzez zabawę. Dzięki nauce programowania opanują podstawy niezbędne w ich dalszej edukacji bez nużących i mało atrakcyjnych zajęć w szkolnych ławkach i ćwiczeń w książkach lub na kartach pracy.

Dywan do kodowaniaDzięki rozwojowi techniki okazuje się, że do stawiania pierwszych kroków nie potrzeba nawet komputera. Wystarczy… dywan! Zwykły? Nie, MAGICZNY. Chodzi bowiem o interaktywne urządzenie od firmy onEVO. Magiczny Dywan nie tylko urozmaici szkolne lekcje przyrody czy angielskiego, ale także pozwoli poznać dzieciom podstawy kodowania i to bez konieczności użycia komputera.

Wszystkim steruje się za pomocą ruchów rąk i nóg, a do fascynującego świata programowania mogą wejść już przedszkolaki. Gry dostępne na Magicznym Dywanie umożliwiają kodowanie i dekodowanie, ale także sterowanie obiektami. Pakiety dedykowane są dzieciom w przedszkolach, klasach 1-3 i 4-8. Nauka programowania dla dzieci z Magicznym Dywanem to wspaniała przygoda, która zapewni rozrywkę i wprowadzi maluchu w nieograniczony świat kodowania!