Wiadomości

  • 29 sierpnia 2021
  • 5 września 2021
  • wyświetleń: 7005

[ZDJĘCIA] „Tychy na okrągło” - wyjątkowa projekcja na Paprocanach

Muzyka, ruch, światło i piękne przestrzenie - taki właśnie jest projekt „Tychy na okrągło” realizowany w ramach Tyskiego Banku Kultury. W piątek, 3 września na Paprocanach Daniel Fedorczyk zaprezentował wyjątkową projekcję na okrągłych ekranach. Publikujemy fotorelację udostępnioną przez Miejskie Centrum Kultury!

„Tychy na okrągło” - wyjątkowa projekcja na Paprocanach - 03.09.2021 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Daniel Fedorczyk to artysta, który dał się poznać z wielu projektów na terenie Tychów. Jego domeną są światło i dźwięk, dlatego od kilku lat tworzy grafiki i łączy je z filmami i dźwiękami. Swoje realizacje pokazuje zazwyczaj na dużych formatach, takich jak fasady budynków. Podczas realizacji projektu „Tychy na okrągło” również wtopił się w przestrzeń miasta.

W otoczeniu jeziora, zaprezentował przestrzeń miasta w formie projekcji umieszczonej na okrągłych ekranach zainstalowanych w przestrzeni publicznej. Animacje 2D i 3D, a także ujęcia wideo zostały stworzone i zaprojektowane, tak by można było je w rzeczywistym czasie ze sobą przeplatać oraz miksować dostosowując ich prędkość.

Specjalnie zaprojektowana płaszczyzna tworzyła jeden ekran, była swego rodzaju płótnem dla VJ, na którym za pomocą światła projektorów, Daniel Fedorczyk malował swoje obrazy.

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj