tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 30 sierpnia 2021
  • 5 września 2021

Starotyski Festyn z udziałem Alicji Janosz i drużyny tyskich hokeistów!

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

W sobotę, 4 września tyszanie bawili się na Festynie Starotyskim zrealizowanym dzięki Budżetowi Obywatelskiemu. To była moc atrakcji dla małych i dużych. Na scenie, która stanęła na tyskim Rynku pojawiła się m.in. Alicja Janosz z koncertem dla dzieci, zabrzmiały klasyki polskiego rocka i muzyka Maanamu w wykonaniu Grubej Ferajny. Zaprezentowali się też hokeiści GKS Tychy - zobaczcie fotorelację!

Reklama

Festyn Starotyski - 04.09.2021 · fot. Tomasz Gonsior / tychy.info


Wśród atrakcji były: miniboisko do unihokeja - gra z hokeistami GKS Tychy, konkurs na najlepszego strzelca bramek - „Bądź jak Michael Cichy”, mini trening z zawodnikami, gry i zabawy, prezentacja drużyny hokeistów na głównej scenie wraz z prezentacją koszulek hokejowych na nowy sezon. Nie zabrakło ciekawostek i kulis z życia szatni hokeistów. Był też sklepik klubowy GKS Tychy z gadżetami. Ponadto w towarzystwie pięciokrotnych Mistrzów Polski po terenie imprezy krążyła klubowa maskotka. Kibice mieli również możliwość otrzymania zaproszeń na spotkania GKS Tychy!

Uczestnicy imprezy skorzystali też z: strefy gastronomicznej, euro-bungee, miasteczka cyrkowego. Trwały zabawy ruchowo-taneczne, warsztaty modelowania balonów, dzieci miały okazję zrobić brokatowe tatuaże i wielkie bańki. Były też gry wielkoformatowe, fotobudka i zagroda ze zwierzętami hodowlanymi.

- Festyn organizowany jest w ramach realizacji mojego wniosku wybranego przez mieszkańców. W tym roku także Rada Osiedla Stare Tychy włączyła się w organizację tego festynu w ramach swoich środków budżetowych. Dzięki temu mamy festyn z bardzo bogatym programem kulturalnym - mówił Dariusz Wencepel.

Program Festynu Starotyskiego  • 15:00 - bajka edukacyjno-rozrywkowa „Figlarze” w wykonaniu Fabryki Kultury
  • 16:00 - „Dawno temu w Tychach - opowieść pełna tajemnic”, prowadzi Stefania Dyduch
  • 16:20 - Prezentacja Drużyny Hokeja GKS TYCHY
  • 16:45 - koncert „Alicja Janosz Dzieciom”
  • 18:00 - „Śląski strój jako dawny Facebook”, prowadzi Stefania Dyduch
  • 18:30 - Stand-up czyli bardzo wesołe spotkanie z Joanną Bartel
  • 19:45 - „Tribute to Maanam & klasyki polskiego rocka” - koncert zespołu coverowego GRUBA FERAJNA.

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj