Wiadomości

  • 31 sierpnia 2021
  • 6 września 2021
  • wyświetleń: 5867

[FOTO] Tyszanie podziękowali za plony - dożynki na Urbanowicach

W minioną niedzielę odbyły się Dożynki Miejskie w Tychach-Urbanowicach. Zobaczcie fotorelację udostępnioną przez Miejskie Centrum Kultury!

Dożynki miejskie 2021 na Urbanowicach - 05.09.2021 · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Dożynki rozpoczęły się o godz. 11.00 mszą w parafii pw. Matki Bożej Pośredniczki Wszelkich Łask w Tychach-Urbanowicach. O 12.30 wyruszył korowód dożynkowy z Orkiestrą Dętą KWK „Piast”. Na miejscu imprezy (ul. Przejazdowa 8) nastąpiło przywitanie władz miasta i tradycyjne dzielenie chlebem. Po tych uroczystościach przyszedł czas na występ zespołu Urbanowiczanki ze Stowarzyszenia Koła Gospodyń w Tychach-Urbanowicach. Później wystawiono rodzinny spektakl lalkowy pt. „Księżycowe opowieści” Wędrownego Teatru Lalek Małe Mi z Łodzi. Kolejny punkt programu to „Biesiada dożynkowa” - wystąpiła Kapela z Naszego Miasteczka. Następnie wystawiono jeszcze jeden spektakl pt. „Afera Makbecioka” Teatru dla Dorosłych w Bieruniu. Część sceniczną zamknął koncert Bernadety Kowalskiej i Przyjaciół.

Wśród atrakcji pojawiły się: warsztaty, gry i zabawy dla dzieci z Lufcikiem na Korbkę w ogrodzie Klubu Urbanowice MCK, gastronomia, stoiska promocyjne.

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj