tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 23 sierpnia 2021

Pościg za pijanym kierowcą, który w czerwcu okradł lokal w Kobiórze

W wyniku pościgu pszczyńscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego tyszanina, który miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna okazał się sprawcą kradzieży. O jego losie zdecyduje teraz sąd.

Reklama

alkotester, alkomat, alkohol, pijany, policja
fot. KPP Pszczyna


W piątek, 20 sierpnia do oficera dyżurnego pszczyńskiej policji wpłynęło zgłoszenie o kierowcy "na podwójnym gazie". Na miejsce został skierowany patrol, który zlokalizowali pojazd. Policjanci wydali kierującemu polecenie do zatrzymania się, jednak ten nie zważając na nic, jechał dalej. Po chwili, na skutek pościgu zatrzymano 38-letniego mężczyznę.

W wyniku przeprowadzonego badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu ustalono, że mieszkaniec Tychów prowadził samochód osobowy, mając w organizmie około dwóch promili alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany. Ponadto policjanci operacyjni Wydziału Kryminalnego ustalili, że jest on sprawcą kradzieży, która miała miejsce pod koniec czerwca w Kobiórze. Straty za rzecz właściciela lokalu gastronomicznego zostały oszacowane na 3 tysiące złotych.

Mężczyzna usłyszał zarzuty: prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz kradzieży. Sprawca przyznał się do wszystkich zarzucanych mu czynów. W wyniku przeprowadzonych czynności odzyskano wcześniej skradzione łupy, które wróciły do właściciela.

Wobec mężczyzny zastosowano środek zapobiegawczy w postaci zabezpieczenia majątkowego w formie samochodu osobowego marki Peugeot. Za popełnione przestępstwa odpowie teraz przed sądem. Grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 5.

ar / tychy.info

źródło: KPP Pszczyna

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.