tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 20 sierpnia 2021
  • 21 sierpnia 2021

Kadry dzielnicy: Osiedla F i G wczoraj i dziś - spacer fotograficzny

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Za nami:

Sobotnie letnie przedpołudnie warto spędzić wędrując po tyskich zakamarkach i zagłębiając się w świat czarno-białej fotografii. To propozycja dla pasjonatów fotografii (choć nie tylko), którzy zobaczą, jak zmieniały się Tychy i ich otoczenie na przestrzeni lat. 21 sierpnia w godzinach 9.00-13.00 wraz z Muzeum Miejskim będzie można zwiedzić Osiedla F i G.

Reklama

Kadry dzielnicy


Uczestnicy poznają wartość fotografii w dokumentacji zmian w przestrzeni miejskiej, co będzie wsparte nowym narzędziem zawierającym bogate zbiory fotografii Muzeum Miejskiego w Tychach, czyli wirtualną mapą-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie” (http://www.abc.tychy.pl).

Stworzą też nowe wersje archiwalnych kadrów i porównają to, co było, z tym, co jest. Poznają znaczenie, jakie dla dokumentowania lokalnej historii ma fotografia. Przyjrzą się bliżej działaniu wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”, by zaopatrzeni w aparaty fotograficzne, wyruszyć w przestrzeń miasta, na osiedla F i G i odnaleźć dawne kadry.

Po działaniach w terenie, już w Muzeum, wydrukują nowe odsłony dawnych fotografii i stworzą kolejny przyczynek do archiwalnego zbioru, idąc tropem ośmiu fotografów, których blisko dziewięćset zdjęć składa się na archiwum fotografii miasta z lat 1951-1989. Mini wystawa, którą wspólnie przygotują, będąca efektem spaceru, stanie się zaproszeniem do ciekawych obserwacji, wniosków i dyskusji.

Uczestników i uczestniczki organizator prosi o przyniesienie smartfona lub cyfrowego aparatu fotograficznego oraz kabla mikro USB (podłączenie smartfona/aparatu do komputera); warto także zaopatrzyć się w bilet (1 miasto/20 minut).

To propozycja nie tylko dla najmłodszych - do wspólnej zabawy zapraszamy też rodziców i opiekunów, ponieważ doceniamy rodzinne i międzypokoleniowe więzi. Ważne: osoby niepełnoletnie zapraszamy w towarzystwie opiekuna.

Miejsce zbiórki: al. Niepodległości 49 (pod budynkiem Urzędu Miasta), Tychy;
Spacer poprowadzi Anna Kura;
Zapisy (liczba uczestników ograniczona): Anna Kura, tel. 32 327 18 20-21, wew. 24, e-mail: a.kura@muzeum.tychy.pl
Wstęp wolny!

Więcej informacji: https://muzeum.tychy.pl/wydarzenie/kadry-dzielnicy-powrot-do-przeszlosci-osiedla-f-i-g-wczoraj-i-dzis/

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Muzeum Miejskie w Tychach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj