Wiadomości

  • 2 września 2021
  • wyświetleń: 761

Dlaczego decydujemy się na fotowoltaikę? Boom na własny prąd trwa.

Artykuł sponsorowany:

Polskie Sieci Energetyczne podały, że w maju br. padł kolejny rekord i instalacje fotowoltaiczne w Polsce pracowały z mocą 3 307,6 MW. Rosnącą w zawrotnym tempie popularność fotowoltaiki można zaobserwować także w Tychach. Dlaczego właśnie teraz tak chętnie inwestujemy w instalacje PV?

EkoSun


Prąd ze słońca - niższe rachunki, czystsze powietrzePozyskiwanie energii elektrycznej z odnawialnych źródeł niesie za sobą wiele korzyści, zarówno dla nas jak i środowiska. Po pierwsze uniezależnia gospodarstwa domowe i firmy od rosnących cen za prąd, pozwalając obniżyć rachunki. Po drugie odpowiada na problem niskiej emisji. Instalacje PV nie emitują CO2, co wpływa na jakość powietrza i pozytywnie wpływa na naszą planetę. Jak wynika z tegorocznego raportu o fotowoltaice w Polsce aż 74% badanych określiło oszczędności jako decydujący czynnik, który wpłynął na podjęcie tej inwestycji. Darmowy prąd ze słońca to dla użytkowników najważniejsza korzyść płynąca z decyzji o inwestycji w PV. Obiecująco wygląda także wynik, który wskazuje, że aż 54% użytkowników fotowoltaiki bierze pod uwagę korzyści dla środowiska jakie przynosi korzystanie z odnawialnych źródeł energii. 44% badanych stwierdza, że zdecydowało się na montaż paneli fotowoltaicznych z obawy przed rosnącymi cenami energii, a dla 22% decyzję przyspieszyła możliwość skorzystania z dostępnych dofinansowań.

EkoSun


Wiele możliwości dofinansowania instalacjiOgromne zainteresowanie fotowoltaiką spowodowane jest także możliwościami finansowania inwestycji, z których mogą skorzystać inwestorzy. Jak możemy sprawdzić na stronie jednego z czołowych wykonawców instalacji PV w regionie, firmy Ekosun z Bielska - Białej www.ekosun.pl, klienci wciąż mogą skorzystać z wysokich dotacji do fotowoltaiki. Firma Ekosun realizuje inwestycje w programach grantowych przewidzianych dla powiatu żywieckiego, Bielska - Białej, Tych, Pszczyny i wielu innych. Możliwości pozyskania dotacji jest wiele, a pracownicy firmy na bieżąco poszukują dla swoich klientów różnych opcji pozyskiwania dofinansowań i przeprowadzają ich przez całą dokumentacje i proces pozyskania grantu. Dodatkowo wciąż można skorzystać z ogólnopolskiego programu Mój Prąd czy ulgi termomodernizacyjnej.

EkoSun


Fotowoltaika dla domu i firmyFirma Ekosun realizuje zarówno instalacje fotowoltaiczne dla gospodarstw domowych jak i firm czy rolników. Jak informuje zarząd firmy, boom na fotowoltaikę raczej ich nie zaskoczył i firma była na to przygotowana. Własny dział techniczny i projektowy, sprawnie działający dział administracji zajmującej się programami grantowymi, własny magazyn i ekipy montażowe, pozwalają na sprawne działanie firmy nawet w okresie wzmożonej pracy. Wielu klientom zależy na tym, by ze swoją instalację zdążyć uruchomić jak najszybciej, zwłaszcza, że z nowym rokiem być może szykują się zmiany w przepisach. Przeczytacie o nich tutaj: https://ekosun.pl/blog/oze/fotowoltaika-nowe-przepisy-przyspieszyly-decyzje-inwestorow/ Wydaje się więc, że jeszcze do końca roku tempo powstawania nowych instalacji PV jeszcze przyspieszy. Jeśli więc stoicie przed taką decyzją, albo zakwalifikowaliście się do programu grantowego w Tychach, warto już podjąć kroki w kierunku produkcji własnego prądu ze słońca.

Jeśli potrzebujesz wskazówek, porady, chcesz przeanalizować swoją sytuację, skontaktuj się z doradcą technicznym Ekosun:

https://ekosun.pl/kontakt/
biuro@ekosun.pl
tel. 730 100 725

EkoSun