Wiadomości

  • 11 września 2021
  • wyświetleń: 3867

[WIDEO] Nauka. To lubię: Tomasz Rożek o Browarze Obywatelskim

O historii Browaru, piwie Tichauer i nowo powstałej Tichauer Art Gallery opowiada Tomasz Rożek z kanału Nauka. To lubię w ramach cyklu Technika.- Chcecie poczuć klimat dawnego, rzemieślniczego browarnictwa? No to koniecznie odwiedźcie Tychy - jedno z najważniejszych piwnych miast na Górnym Śląsku. To właśnie tutaj mieści się XIX-wieczny Browar Obywatelski, należący do Szlak Zabytków Techniki, który od kilku tygodni mam przyjemność Wam prezentować w ramach projektu Technika. To Was Zaskoczy- opowiada Tomasz Rożek.

Browar Obywatelski obecnie wpisany jest na Szlak Zabytków Techniki, jako jeden z piękniejszych obiektów postindustrialnych w Europie. Na terenie Browaru w efektowny sposób łączy się historia z biznesem, sztuką oraz rozrywką.

Dziś Browar to także miejsce, gdzie można prześledzić losy browarnictwa oraz przestrzeń, w której na dobre zadomowiła się sztuka - to zasługa powstałej niedawno Tichauer Art Gallery.

ar / tychy.info

źródło: Browar Obywatelski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Browar Obywatelski

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Browar Obywatelski" podaj