Wiadomości

  • 22 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 903

Seniorzy z "Balbiny" rozmawiali z policjantami

Czujny senior to bezpieczny senior. Tyscy policjanci wzięli udział w kolejnym spotkaniu z seniorami uczęszczającymi do „Klubu seniora” mieszczącego się w Centrum Balbina w Tychach. Rozmowy z seniorami mają na celu podnoszenie poziomu bezpieczeństwa osób starszych, szczególnie w aspekcie przestępstw popełnianych na ich szkodę oraz zagrożeń komunikacyjnych.

senior, policja, balbina
Tyscy policjanci wzięli udział w spotkaniu z seniorami z „Klubu seniora” w Centrum Balbina w Tychach · fot. KMP Tychy


W trakcie spotkania mundurowi uświadamiali seniorów na temat realnego zagrożenia oszustwami oraz informowali o sposobach działania sprawców takich przestępstw. Zwiększenie aktywności tyszan na rzecz zapewniania bezpieczeństwa sobie i najbliższym sąsiadom, w myśl zasady „strzeżonego sąsiad strzeże” jest bardzo istotna z punktu widzenia szeroko rozumianego bezpieczeństwa.

senior, policja, balbina
Tyscy policjanci wzięli udział w spotkaniu z seniorami z „Klubu seniora” w Centrum Balbina w Tychach · fot. KMP Tychy


Kształtowanie nie tylko wśród seniorów umiejętności unikania zagrożeń oraz podnoszenie ich świadomości prawnej w różnych aspektach funkcjonowania życia publicznego, może uniemożliwić potencjalnemu oszustowi dokonania na nas przestępstwa. Dlatego też tematyka prelekcji jest różnorodna i dopasowana do oczekiwań odbiorców. Poruszane są zagadnienia bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, w przestrzeni publicznej, a także zagadnienia związane z zagrożeniami wynikającymi z użytkowania kart płatniczych czy przestępczością internetową.

ar / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.