tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 21 sierpnia 2021

Festyn Śląski na osiedlu F: kabaret, koncert, zabawa!

Za nami:

W sobotę, 21 sierpnia na terenach zielonych przy ul. Fitelberga 41 w godzinach 16.00-20.00 odbędzie się Festyn Śląski, realizowany w ramach projektu Budżetu Obywatelskiego pn. „Impreza integracyjna dla mieszkańców na osiedlu F i Zawiść”. Wydarzenie skierowane jest dla wszystkich mieszkańców Tychów i okolic! Wstęp wolny!

Reklama

festyn śląski


To doskonała okazja na wakacyjną zabawę w rodzinnej, sielskiej atmosferze. Każdy dorosły i dziecko znajdzie atrakcje dla siebie! W programie między innymi zabawy, animacje, konkursy, fotobudka. Nie zabranie dużej dawki śmiechu dzięki występowi kabaretowemu Grzegorza Stasiaka, którego część z Was może znać z programu telewizyjnego Nauka Jazdy oraz z Radio Fest, gdzie razem z Marcinem Janotą prowadzą FEST Dobry Dzień. Ślonsko godka, kupa śmiechu i fest dobro zabawa!

Imprezę zakończy znakomity zespół folkowy Rube Świnie. Powstał z inicjatywy trzech muzyków, swoją nazwę wziął od pieszczotliwego, śląskiego określenia akordeonu, czyli cyji zwanego też „świniokiem”. W repertuarze zespołu znajdziemy tradycyjną muzykę wszystkich regionów Polski, jednak to Śląsk i śląska muzyka stanowi ich pasję i obszar nieskończonych poszukiwań. Muzyka wykonywana przez zespół sięga znacznie dalej niż muzyka ethno - niezliczone cytaty z muzyki popularnej, energetyczny śpiew, współczesne rytmy i mocna sekcja dęta to dziś rozpoznawalne znaki zespołu. Mają na swoim koncie wiele osiągnięć i nagród.

Imprezę poprowadzi: Robert Lubowiecki

Program:16:00 Otwarcie imprezy, powitanie, słowo ze sceny
16:30 biesiada z kabaretem Grzegorza Stasiaka
18:00 Konkurs dla dzieci - animacje podwórkowe, przeciąganie liny i inne. Konkursy przeplatane autorskim programem konferansjera .
19:00 Koncert Rube Świnie

W trakcie wydarzenia:
Fotobudka, animacje, gry, zabawy, konkursy.

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.