tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 19 sierpnia 2021
  • 20 sierpnia 2021

Samochodowe kino pod Żyrafą: Najgorsze wiersze świata

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj

Za nami:

W piątek, 20 sierpnia pod Żyrafą znów zagości kino samochodowe. Miejskie Centrum Kultury zaprasza właścicieli i pasażerów czterech kółek do wspólnego oglądania. To kontynuacja cyklu Kino Freelove. Zobaczymy film „Najgorsze wiersze świata” (2018) w reż. Gábor Reisz. Początek seansu o godzinie 20.30. UWAGA! Pokaz tylko dla widzów w samochodach!

Reklama

kino samochodowe
Samochodowe kino pod żyrafą · fot. Miejskie Centrum Kultury w Tychach


Bohaterem tego obrazu jest 33-letni Tamás, którego życie w jednej chwili staje na głowie. Rzuca go dziewczyna, w efekcie czego zrozpaczony i zdesperowany mężczyzna decyduje się na wyprowadzkę ze stolicy Francji do rodzinnego Budapesztu. Powrót na ojczyznę, ku temu co dobrze mu znane ma pomóc bohaterowi przywrócić wewnętrzną równowagę i odpuścić w niepamięć wspomnienia nieszczęśliwej miłości. Tamás odbywa sentymentalną podróż do czasów dzieciństwa i okresu dorastania. Wspomnienia służą nie tylko poszukiwaniu różnych odcieni miłości, ale jednocześnie pomagają w zrozumieniu sytuacji, w której obecnie się znalazł. Mężczyzna szybko przekonuje się, jak istotną rolę odgrywa przeszłość w kształtowaniu osobowości i tożsamości człowieka. Stopniowo zaczyna uświadamiać sobie, jak skomplikowane, niemal absurdalne o wyzbyte logiki bywają ludzkie relacje. Odsłaniając przed widzem kolejne oblicza swego bohatera, Gábor Reisz - zarówno aktor jak i reżyser obrazu - snuje uniwersalną opowieść o otaczającym ludzi świecie i towarzyszących im problemach w zakresie budowania głębokich i trwałych relacji.„Najgorsze wiersze świata” / tytuł oryg. „Rossz versek” (2018)
reżyser: Gábor Reisz
obsada: Gábor Reisz, Katica Nagy, Donát Seres
gatunek: dramat
czas trwania: 1h 37 min.

Miejsce: Park Miejski Solidarności
al. Niepodległości 106
Data: 20.08.2021
Godzina: 20:30
Wstęp wolny!

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Miejskie Centrum Kultury

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Miejskie Centrum Kultury" podaj