tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 18 sierpnia 2021

Zarabiali na cudzej prostytucji. Kolejne 5 osób z zarzutami

Policjanci z Zespołu do Walki z Handlem Ludźmi z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach ponownie wpadli na trop grup przestępczych, zajmujących się ułatwianiem, organizowaniem i czerpaniem korzyści z uprawiania prostytucji, praniem brudnych pieniędzy pochodzących właśnie z tego procederu i wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości narkotyków. Cztery osoby zatrzymane w maju (wątek tyski sprawy) zostały już tymczasowo aresztowane. Teraz kryminalni zatrzymali kolejne 5 osób, które usłyszały prokuratorskie zarzuty.

ReklamaOd września 2020 roku policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP w Katowicach prowadzą śledztwo w sprawie zorganizowanych grup przestępczych, zajmujących się m.in. organizacją i czerpaniem korzyści majątkowych z uprawniania prostytucji przez inne osoby. Sprawcy działali w wielu miastach województwa śląskiego.

Jeden z wątków sprawy, dotyczący prowadzenia klubu nocnego w Tychach (pisaliśmy o tym tutaj), policjanci zrealizowali w maju, zatrzymując wtedy cztery osoby. Trzy kobiety i mężczyzna zostali wówczas tymczasowo aresztowani.

Zarabiali na cudzej prostytucji. Kolejne 5 osób z zarzutami
Zarabiali na cudzej prostytucji. Kolejne 5 osób z zarzutami · fot. KWP Katowice


Dalsze działania kryminalnych doprowadziły do zebrania dowodów, pozwalających na zatrzymanie i przedstawienie podobnych zarzutów kolejnym pięciu osobom - dwóm kobietom i trzem mężczyznom w wieku od 18 do 51 lat.

W trakcie przeszukania jednej z zatrzymanych kobiet, policjanci znaleźli w jej torebce pistolet gazowy, na którego posiadanie nie miała ona wymaganego pozwolenia. Podczas przeszukania mieszkań zatrzymanych kryminalni zabezpieczyli również kilkadziesiąt porcji różnych narkotyków.

Po doprowadzeniu do prokuratury, wobec dwóch podejrzanych zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Natomiast w stosunku do trzech podejrzanych skierowano wnioski o zastosowanie tymczasowego aresztowania, które następnie zostały uwzględnione przez sąd.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone jest przez Prokuraturę Okręgową w Gliwicach.

ar / tychy.info

źródło: KWP Katowice

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.