Reklama

Wiadomości

  • 23 września 2021
  • 29 września 2021
  • wyświetleń: 1652

Tury Kultury: Janusz Chabior gościem Mediateki

Za nami:

Tyska Mediateka zaprasza w środę, 29 września o godz. 18.00 na spotkanie z aktorem Januszem Chabiorem w cyklu tury Kultury.

Janusz Chabior
fot. materiały prasowe


Janusz Chabior zadebiutował w 1991 roku rolą w kabarecie Francuska sałatka. Od tamtej pory związany jest z teatrem (Teatr im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy, Teatr Rozmaitości w Warszawie) jako aktor, ale także scenarzysta teatralny i reżyser. Swój talent rozwija i prezentuje grając w produkcjach filmowych (Charakter, Mała Moskwa, Hel, Świnki, Kołysanka, Różyczka, Służby specjalne, Wołyń) i serialach (Na Wspólnej, Komisarz Alex, Ucho Prezesa). Uznanie krytyków i publiczności przyniosła mu Kreacja Wiktora w sztuce Made in Poland Przemysława Wojcieszka, za którą otrzymał wiele nagród (m. in. w 11.

Ogólnopolskim Konkursie na wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej w Warszawie, na 45. Kaliskich Spotkaniach Teatralnych czy IV Festiwalu Prapremier). Ekranizacja tej sztuki w 2010 roku przyniosła aktorowi Złote Lwy w Gdyni. Jako ciekawostkę warto przytoczyć fakt, że Janusz Chabior jest absolwentem specjalizacji teatralnej w Państwowym Pomaturalnym Studium Kształcenia Animatorów Kultury i Bibliotekarzy SKiBA we Wrocławiu.

Na spotkanie obowiązują wejściówki - do odbioru od 15 września w Dziale Muzycznym i Książki Mówionej (Mediateka).

ar / tychy.info

źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.