tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2021

Fortuna I liga: Podbeskidzie 0-0 GKS Tychy

We wtorkowym meczu trójkolorowi zremisowali z Podbeskidziem na bielskim stadionie. Mecz zakończył się bezbramkowym podziałem punktów.

Reklama

Fortuna I liga: Podbeskidzie 0-0 GKS Tychy
Fortuna I liga: Podbeskidzie 0-0 GKS Tychy - 17.08.2021 · fot. GKS Tychy


17 sierpnia 2021, 20:30 - Bielsko-Biała (Stadion Miejski)

Podbeskidzie Bielsko-Biała 0-0 GKS Tychy

Tychy: 13. Konrad Jałocha - 99. Dominik Połap, 6. Nemanja Nedić, 25. Wiktor Żytek, 11. Krzysztof Wołkowicz - 24. Kacper Janiak (69, 79. Marcin Kozina), 7. Jakub Piątek (76, 17. Sebastian Steblecki), 4. Oskar Paprzycki, 20. Gracjan Jaroch (69, 8. Łukasz Grzeszczyk), 27. Kamil Kargulewicz (57, 14. Bartosz Biel) - 29. Tomáš Malec.

Podbeskidzie: 1. Martin Polaček - 77. Konrad Gutowski, 89. Daniel Mikołajewski, 44. Julio Rodríguez, 6. Maciej Kowalski-Haberek, 22. Kacper Gach (88, 17. Titas Milašius) - 95. Marko Roginić (64, 20. Giorgi Merebaszwili), 37. Mathieu Scalet, 7. Dominik Frelek, 33. Joan Román (89, 99. Kacper Wełniak) - 9. Kamil Biliński.

Żółte kartki: Frelek, Rodríguez, Scalet - Wołkowicz, Kargulewicz, Piątek.

Sędziował: Damian Sylwestrzak (Wrocław).
Widzów: 1936.

To było spotkanie zespołów, które nie tak wyobrażały sobie początek sezonu. Podbeskidzie Bielsko - Biała po trzech kolejkach miało przed nim tylko dwa punkty, tyszanie z kolei jeden.

W Bielsku-Białej po spadku z ekstraklasy doszło do rewolucji. Zmienił się nie tylko trener, ale przede wszystkim drużyna. Przed sezonem z Podbeskidzia odeszło aż 17 zawodników! Byli wśród nich piłkarze, którzy stanowili o jego sile w najwyższej klasie rozgrywkowej, ale i tacy, którzy grali mało lub w ogóle. W ich miejsce pojawili się nowi. Z Widzewa Łódź wrócił Kacper Gach, a z beniaminka z Polkowic przeniósł się Maciej Kowalski-Haberek. Ponadto pod Klimczok wrócił m.in wypożyczony z Rakowa Częstochowa, były zawodnik GKS Tychy, Daniel Mikołajewski czy Julio Rodriguez z Wisły Płock.

Bardzo ważne zmiany zaszły również w strukturach klubu. Nowym dyrektorem sportowym został Łukasz Piworowicz, a drużynę przejął duet trenerów - Piotr Jawny i Marcin Dymkowski, którzy z sukcesami prowadzili rezerwy Śląska. Jak zapewniają władze „Górali” klub ma przygotowany plan trzyletni, które obejmuje powrót do Ekstraklasy.

Tyszanie z kolei po remisie na inaugurację z ŁKS Łódź i porażkach z Resovią i Miedzią Legnica mieli zamiar rozpocząć zwycięski marsz w górę tabeli...

ar / tychy.info

źródło: GKS Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.