tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2021
  • 22 sierpnia 2021

Międzypokoleniowy plener malarski na A. Wzięło udział ponad 100 osób

W piątek, 13 sierpnia na Placu Św. Anny, odbył się międzypokoleniowy plener malarski organizowany przez Fundację Rozwoju Ekonomii Społecznej FRES ze środków budżetu miasta Tychy. Plener zorganizowano w ramach programu rewitalizacji Osiedla A. Wzięło w nim udział prawie 100 osób w różnych wieku - od kilkulatków do seniorów.

Reklama

Międzypokoleniowy plener malarski odbył się w piątek na os. A - 13.08.2021 · fot. Piotr Podsiadły / UM Tychy


- Pierwszy raz organizowaliśmy plener malarski na osiedlu A. Uczestnicy wspólnie tworzyli obrazy na sztalugach, na kartkach czy na chodniku. To była świetna zabawa oraz mnóstwo pozytywnej artystycznej energii - mówi Piotr Stoły z FRES.

Uczestnicy warsztatów wyposażeni w sztalugi, podobrazia, farby i kredy przez kilka godzin, pod okiem Andrzeja Ryszarda Czerwińskiego - malarza, rzeźbiarza, przewodniczącego Stowarzyszenia Twórców Kultury oraz organizatora plenerów i wystaw malarskich dla malarzy nieprofesjonalnych, tworzyli swoje dzieła.

Chętni mogli zabrać je ze sobą do domu. Najmłodszym pomagali także pracownicy FRES oraz wolontariusze z Tyskiej Rady Seniorów. W planach są kolejne plenery malarskie. W lipcu tego roku podobny plener zorganizowano na os. O. Wzięło w nim udział prawie. 200 osób.

ar / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.