tychy.info

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2021

Jak wybrać kredyt na zakup używanego samochodu?

Materiał partnera:

Kupno samochodu wiąże się z koniecznością przeznaczenia co najmniej kilku tysięcy na ten cel. Niektóre osoby nie dysponują taką kwotą. Wówczas istnieje opcja wzięcia kredytu na zakup auta. Jaka oferta sprawdzi się najlepiej w przypadku takiej inwestycji? O czym warto pamiętać, jeśli chcesz kupić samochód używany na kredyt?

Jak wybrać kredyt na zakup używanego samochodu?


Różne kredyty na samochódKupno samochodu często jest niezbędną decyzją. Wiąże się ona jednak z koniecznością dysponowania określoną kwotą. Na rynku działają instytucje, które przyznają kredyty na ten cel. Takie oferty mogą jednak różnić się od siebie pod względem wielu czynników. Zwykle banki bez problemu zgadzają się na przyznanie środków na używane auto.

Aby wziąć kredyt na zakup używanego samochodu, trzeba mieć określoną zdolność kredytową. Konieczne jest także uzbieranie wkładu własnego, który zwykle jest wyższy w przypadku aut używanych. Często jest to nawet połowa wartości samochodu.

Dodatkowe koszty a kredyt na samochódW przypadku kredytów konieczne jest spłacenie nieco wyższej kwoty niż ta, którą otrzymałeś od banku. Na ostateczny koszt takiego zobowiązania ma bowiem wpływ wiele czynników. Do kredytu są doliczane odsetki oraz:

  • marże,
  • prowizje,
  • opłaty.


Z tego powodu przed zdecydowaniem się na konkretną ofertę warto przeanalizować wiele czynników. Może się bowiem zdarzyć, że jeśli spłacisz kredyt wcześniej, zostaną naliczone kolejne opłaty. Obecnie istnieje opcja sprawdzenia szczegółów poszczególnych ofert online. Standardowy kredyt samochodowy w finanse.rankomat.pl to świetna opcja dla osób, które chcą przeznaczyć czas na przeanalizowanie wszelkich czynników w domu, bez presji pracownika banku. W ten sposób można podjąć decyzję na spokojnie, co w przypadku zobowiązań finansowych ma ogromne znaczenie.

Jaki bank wybrać?Wiele banków przyznaje środki na zakup używanego samochodu. Z tego powodu ostateczna decyzja może być trudna. Przed zdecydowaniem się na współpracę z konkretną instytucją trzeba sprawdzić niektóre czynniki. Znaczenie ma rzeczywista roczna stopa oprocentowania, czyli RRSO, ale nie tylko. Wybierając bank, który udzieli Ci kredytu, zwróć uwagę na:

  • wysokość prowizji,
  • oprocentowanie w skali roku.


Najważniejsze jest przeliczenie ostatecznego kosztu kredytu. Warto jednak pamiętać, że oferty zmieniają się regularnie. Z tego powodu trzeba sprawdzać szczegóły na bieżąco. W tym celu idealnie spisują się specjalne kalkulatory online, które pozwalają na przeanalizowanie najważniejszych informacji w kilku bankach jednocześnie. W ten sposób zaoszczędzisz czas, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie.
Więcej na temat kredytów na samochód dowiesz się tutaj: https://finanse.rankomat.pl/poradniki/kredyt-zakup-uzywanego-samochodu/. Przed zdecydowaniem się na zaciągnięcie takiego zobowiązania trzeba bowiem przeanalizować kilka kwestii.

Ograniczenia odnośnie kredytów na samochodu używaneCo ciekawe, niektóre banki określają ograniczenia dotyczące przyznania kredytu na samochody używane. Zwykle chodzi o ich maksymalny wiek. Dokładna wartość zależy od danego banku, ale zazwyczaj jest to 10 lub 15 lat. Używane auta są często oprocentowane w nieco inny sposób. Zdarza się, ze w ich przypadkach właściciel będzie musiał oddać bankowi większą sumę niż w sytuacji, gdy zdecyduje się na nowy samochód za taką samą kwotę. Z tego powodu wiele osób obchodzi to ograniczenie i decyduje się na wzięcie kredytu gotówkowego.

Kredyt gotówkowy pozwala na wydanie na dowolny cel. Nie trzeba zatem określać wieku auta. Bank nie musi wiedzieć, że wydajesz pieniądze na używany samochód, dzięki czemu oprocentowanie nie wzrasta. W ten sposób można ograniczyć również liczbę wymaganych formalności i zdecydować się na zakup auta starszego niż te wskazane przez daną instytucję. To wygodna opcja głównie w przypadku pojazdów używanych. Jeśli chcesz kupić nowy samochód, lepszym rozwiązaniem okazuje się zaciągnięcie zobowiązania właśnie na ten cel.