tychy.info

Wiadomości

  • 16 sierpnia 2021

Jak stworzyć idealny makijaż każdego dnia?

Materiał partnera:

Każda kobieta, bez wyjątku pragnie zawsze wyglądać zachwycająco. Bez znaczenia, czy spędzamy dzień w domu, pracujemy czy wyjeżdżamy na upragniony urlop. W tym celu staramy się ukryć niedoskonałości i wyeksponować zalety naszej urody. Wykonany poprawnie makijaż, przy użyciu kosmetyków wysokiej jakości doskonale poprawia codzienny wizerunek i dodaje pewności siebie. Poznajmy podstawowe zasady i rodzaje kosmetyków, które każda kobieta powinna mieć we własnej kosmetyczce. Ciekawi? Zaczynamy!

PielęgnacjaZacznijmy od początku. To jak dbamy o swoją skórę, będzie miało bezpośrednie przełożenie na wygląd i jakość makijażu. Stosując odpowiednie oczyszczenie skóry i jej nawilżenie, gwarantujemy sobie piękny i promienny wygląd każdego dnia. Swoją przygodę należy więc zacząć od posiadania specjalistycznych środków oczyszczających naszą skórę z makijażu i wszelkich pozostałości całego dnia. Zaleca się także regularne stosowanie odpowiedniego kremu nawilżającego oraz serum pod oczy. Niech wykonywanie makijażu stanie się rytuałem, który jedynie upiększa naturalne piękno.

Make up no make upMetoda makijażu make up no make up jest od wielu lat bardzo popularnym makijażem codziennym wielu kobiet na całym świecie. Bardzo mocne, intensywne podkreślenie linii brwi, konturów oczu czy kości policzkowych, nie jest rekomendowane przez specjalistów jako codzienny rodzaj makijażu. Pokazy mody czy celebryci występujący na scenach w blasku jupiterów muszą posiadać mocny, przerysowany makijaż. Rodzaj makijażu należy dopasować do oświetlenia i pory dnia. Dlatego właśnie delikatny makijaż, który podkreśli nasze naturalne piękno będzie strzałem w dziesiątkę na każdy dzień. Będziemy czuć się pięknie a zarazem swobodnie, bez konieczności częstego zaglądania w lusterko. Pomimo tego, że makijaż make up no make up jest niezwykle delikatny i subtelny, wymaga posiadania odpowiednich kosmetyków i posługiwania się odpowiednimi technikami, aby odnieść zamierzony efekt.

KosmetykiDo wykonania codziennego makijażu niezbędne będą takie kosmetyki jak:
  • baza pod makijaż,
  • podkład mineralny,
  • korektor,
  • puder sypki,
  • bronzer,
  • rozświetlacz,
  • tusz do rzęs,
  • pomadka.

Lista jest spora. Metoda make up no make, chociaż może wydawać się łatwa, wcale do takich nie należy.

Technika makijażuAby wykonać idealny makijaż musimy zastosować kilka ogólnie przyjętych zasadach. Zacznijmy od bazy pod makijaż. Rozprowadź ją kolistymi ruchami na całej powierzchni twarzy. Pamiętaj jednak, aby nie nałożyć zbyt grubej warstwy, co spowoduje warzenie podkładu mineralnego. Następnie zaaplikuj podkład, którego głównym zadaniem jest wyrównanie kolorytu naszej cery oraz jej pielęgnacja. Nie wysusza naszej skóry w przeciwieństwie do zwykłych fluidów. Aby poprawnie nałożyć podkład wybierz gęsty pędzel, np. flat top. To ile warstw trzeba zaaplikować zależy od kondycji skóry. Warto jednak zachować umiar, aby nie uzyskać efektu sztucznej maski oraz "zwijania się" podkładu na twarzy. Skup się nie tylko na obszarze twarzy, ale również na skórze szyi i dekoltu. Źle wykonany makijaż charakteryzuje się widocznym odcięciem, pomiędzy twarzą a szyją, gdzie widać nałożenie podkładu i jego brak. Korektor to magiczny pędzelek, którym tuszujemy wszelkie krosty, plamki czy przebarwienia, które pozostały po aplikacji podkładu. Następnie przechodzimy do konturowania twarzy przy pomocy bronzera i rozświetlacza. Bronzer nakładamy na linie kości policzkowych, nastomiast rozświetlacz na szczyt kości policzkowych, muskamy nos oraz łuk kupidyna. Następnie można przejść do tuszowania rzęs. Ogólna zasada wskazuje na spuszczenie wzroku w dół, i przy pomocy ręcznego lusterka delikatne tuszowanie zygzakowatym ruchem. Dotrzemy do każdej, najmniejszej rzęsy. Ostatnim krokiem jest użycie pomadki w odcieniach nude, która podkreśli naturalny charakter makijażu.

JakośćOstatnią, naczelną zasadą codziennego makijażu jest używanie jedynie sprawdzonych, oryginalnych, wysokojakościowych kosmetyków, które oprócz upiększenia ,gwarantują również pielęgnację.

Tak skomponowany makijaż pozwala cieszyć się z każdego dnia, z podniesioną dumnie głową osiągać kolejne cele i wyzwania. Do dzieła!.