Wiadomości

  • 18 sierpnia 2021
  • 22 sierpnia 2021
  • wyświetleń: 2346

Poranna kąpiel leśna w hamakach. Zanurz się w lesie

Za nami:

W niedzielny poranek, 22 sierpnia Anna Nowicka - autorka projektu TyskieLovelasy zaprasza na poranną leśną kąpiel, podczas której oprócz aktywności otwierających nasze zmysły na las, jego odkrywanie i doświadczanie, będziemy relaksować się w hamakach, zanurzając się w leśnej atmosferze. Początek o godz. 8.30.

kąpiel leśna w hamakach


Dla kogo?- Zapraszam każdą osobę dorosłą, młodzież oraz dzieci od 12 roku życia (w tym przypadku tylko pod opieką osoby dorosłej) - mówi Anna Nowicka.

Czym jest kąpiel leśna / shinrin yoku?Nazwa pochodzi z języka japońskiego, bo właśnie tam shinrin yoku zostało zapoczątkowane i oznacza dosłownie kąpiel leśną. Jest terapeutyczną i prozdrowotną formą i praktyką kontaktu z naturą, wzmacniającą nasze zdrowie i poczucie szczęścia. Można powiedzieć, że jest formą leśnego spaceru, jednak różni się od typowych spacerów po lesie jakie znamy. Polega na bardzo powolnym, uważnym i relaksacyjnym chodzeniu po lesie, siedzeniu, leżeniu lub staniu w lesie.

Co będą robić uczestnicy wydarzenia?Podczas kąpieli leśnej będziemy:
  • zanurzać się w leśnej atmosferze i otwierać się na wszystko, co las chce nam w danym momencie ofiarować
  • otwierać swoje zmysły i bacznie przyglądać się otaczającej nas przyrodzie
  • obserwować, słuchać, dotykać wąchać i smakować Las
  • spacerować powoli i uważnie
  • przyglądać się leśnej bioróżnorodności, szukać leśnego życia i podziwiać leśne cuda
  • relaksować się przy dźwiękach lasu, leżąc w hamakach


Ile to potrwa i gdzie się odbędzie?Aby w pełni zaznać kąpieli leśnej, najlepiej spędzić w leśnej atmosferze od 2,5 do 4 godzin. Kąpiel leśna potrwa około 3 godzin i odbędzie się w tyskich lasach. Trasa będzie raczej prosta i nie będzie długa (max. 2-3 km).

Co ze sobą zabrać?Na kąpiel leśną nie potrzebujesz specjalnego przygotowania. Tak naprawdę nie musisz zabierać nic oprócz kilku godzin wolnego czasu, otwartości na las, pozytywnego nastawienia i odpowiedniego stroju (polecam w miarę możliwości wyższe obuwie oraz kurtkę przeciwdeszczową do plecaka). Możesz zabrać ze sobą mały notesik i coś do pisania, rysowania, jeśli chciałabyś/chciałbyś zapisać przychodzące do Ciebie myśli/przemyślenia/obrazy/wizje podczas kąpieli. Zabierz ze sobą wodę do picia i jakąś przekąskę.

Jeśli obawiasz się komarów i kleszczy zabierz odpowiedni dla siebie repelent.

Organizator zapewnia:Organizator wydarzenia zapewnia 3 godziny leśnych doświadczeń, hamaki, podkładki do siedzenia, koce, wspólną herbatę na zakończenie kąpieli, mały poczęstunek.

O prowadzącej:Anna Nowicka, miłośniczka lasów, entuzjastka spacerów leśnych i leśnych kąpieli, adoratorka spędzania czasu w naturze, fanatyczka leśnego hamakowania, obserwatorka i fotografka leśnej przyrody. Dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych Shinrin yoku, edukatorka przyrodniczo-leśna (w trakcie nauki), przewodniczka leśnych wypraw dla rodzin z dziećmi - absolwentka szkolenia Leśnych Przewodników i Przewodniczek.

Informacje organizacyjne:Osoby zainteresowane mogą wysłać informację na maila: kontakt@tyskielovelasy.pl, zadzwonić pod nr tel.: Ania 693 813 511 lub napisać wiadomość prywatną na Facebooku Tyskich LoveLasów.
Osobom zainteresowanym/ zdecydowanym ogranizatorka prześle ok. 2 dni przez spacerem informację o miejscu spotkania wraz z regulaminem.

Ilość osób ograniczona do max 10.
Koszt kąpieli leśnej w hamaku to 35,00 zł od osoby.

Ważne! Udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność. Organizatorka nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne (w tym ukąszenia, pogryzienia itp.) oraz szkody materialne powstałe podczas wydarzenia. Udział w wydarzeniu po zaakceptowaniu regulaminu, który zostanie wysłany
osobom chętnym/zdecydowanym.

Organizatorka zastrzega sobie prawo zmiany terminu/godziny wydarzenia.

ar / tychy.info

źródło: Tyskie LoveLasy / Facebook

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.