tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 15 sierpnia 2021

[Historyczne zdjęcie] Pawilon handlowy „Nasz Dom” na Osiedlu F

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Muzeum Miejskie w Tychach" podaj

Dziś w naszym historycznym cyklu fotograficznym, który tworzymy dzięki uprzejmości Muzeum Miejskiego, bohaterem jest sklep w pawilonie handlowym „Nasz Dom” który znajdował się na osiedlu F przy ul. kard. St. Wyszyńskiego 40 (dawniej M. Fornalskiej). Budynek został przebudowany i obecnie mieści się w nim supermarket sieci Stokrotka.

Reklama

Sklep w pawilonie handlowym „Nasz Dom”
Sklep w pawilonie handlowym „Nasz Dom”, który znajdował się na osiedlu F przy ul. kard. St. Wyszyńskiego 40 · fot. Zygmunt Wieczorek / archiwum Muzeum Miejskiego w Tychach


Na pierwszym planie widzimy trzy młode kobiety przyglądają się artykułom sklepowym, niemieszczącym się w kadrze zdjęcia. Za nimi, na środku stoi podest z wyeksponowanymi towarami: wózkami dla niemowląt, krzesłami bez oprać i stolikiem. Stolik zdobią pojedyncze kwiatki w wazonie. Na drugim planie po lewej stronie stoją inni klienci, odwróceni tyłem, czekają w kolejce do kasy. Nad nimi, na ścianie duży napis „KASA 2”. Po prawej stronie rozciąga się reszta asortymentu sklepu ułożona na podestach i różnej wysokości półkach. Między nimi przechadzają się pozostali klienci. Sklep najprawdopodobniej został podzielony na działy. Świadczy o tym duży napis „Wiklina”, wiszący nad częścią półek i leżące pod nim wiklinowe kosze. Górną część ścian ozdabiają geometryczne wzory. Na suficie wiszą podłużne lampy, które
rozświetlają sklep.

Po jeszcze więcej inspirujących kadrów z budowy miasta w latach 50.-80. XX wieku zapraszamy do wirtualnej mapy-archiwum „ABC - Architektura Bliżej Ciebie”: www.abc.tychy.pl. Tam znajdziecie 900 zdjęć 8 fotografów i prześledzicie blisko 40 lat historii tyskiej architektury.

ar / tychy.info

źródło: Muzeum Miejskie w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

Historyczne zdjęcia

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "Historyczne zdjęcia" podaj