tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2021
  • 15 sierpnia 2021

Kąpiel leśna / Shinrin yoku. Zanurz się w tyskim lesie

Za nami:

W niedzielę, 15 sierpnia o 8.30 Anna Nowicka - miłośniczka leśnej przyrody, autorka projektu "Tyskie LoveLasy" zaprasza na kolejna kąpiel leśną!

Reklama

kapiel leśna


- Zapraszam na poranną leśną kąpiel, gdzie wspólnie spędzimy czas zanurzając się w leśnej atmosferze oraz otworzymy się na odkrywanie i doświadczanie lasy - zachęca Anna Nowicka. - Zapraszam każdą osobę dorosłą, młodzież oraz dzieci od 12 roku życia - w tym przypadku tylko pod opieką osoby dorosłej- dodaje.

Czym jest kąpiel leśna, czyli japońskie shinrin yoku? Nazwa pochodzi z języka japońskiego, bo właśnie tam shinrin yoku zostało zapoczątkowane i oznacza dosłownie kąpiel leśną. Jest terapeutyczną i prozdrowotną formą i praktyką kontaktu z naturą, wzmacniającą nasze zdrowie i poczucie szczęścia. Jest formą leśnego spaceru, jednak różni się od typowych spacerów po lesie jakie znamy.

Podczas kąpieli leśnej uczestnicy będą:  • zanurzać się w leśnej atmosferze i otwierać się na wszystko, co las chce nam w danym momencie ofiarować,
  • otwierać swoje zmysły i bacznie przyglądać się otaczającej nas przyrodzie,
  • obserwować, słuchać, dotykać wąchać i smakować las,
  • spacerować powoli i uważnie,
  • przyglądać się leśnej bioróżnorodności, szukać leśnego życia i podziwiać leśne cuda.


Ile to potrwa i gdzie się odbędzie?Aby w pełni zaznać kąpieli leśnej, najlepiej spędzić w leśnej atmosferze od 2,5 do 4 godzin. Nasza kąpiel leśna potrwa około 3 godzin i odbędzie się w tyskich lasach. Trasa będzie raczej prosta i nie będzie długa (maksymalnie 3 km).

O dokładnej lokalizacji wydarzenia organizatorka poinformuje osoby zdecydowane w wiadomości prywatnej.

Ile to kosztuje?Sam zdecydujesz, ile możesz i ile chcesz wrzucić do leśnej skrzyneczki organizatorki. Datki będą wsparciem w rozwoju leśnych projektów Anny Nowickiej.

Co ze sobą zabrać?Na kąpiel leśną nie potrzebujesz specjalnego przygotowania. Tak naprawdę nie musisz zabierać nic oprócz kilku godzin wolnego czasu, otwartości na las, pozytywnego nastawienia i odpowiedniego stroju (polecam w miarę możliwości wyższe obuwie oraz kurtkę przeciwdeszczową do plecaka). Możesz zabrać ze sobą mały notesik i coś do pisania, rysowania, jeśli chciałabyś/chciałbyś zapisać przychodzące do Ciebie myśli/przemyślenia/obrazy/wizje podczas kąpieli. Możesz wziąć wodę do picia, kawę/herbatę w termosie i jakąś przekąskę.

Jeśli obawiasz się komarów i kleszczy zabezpiecz się w odpowiedni dla siebie repelent.

O prowadzącejAnna Nowicka, miłośniczka lasów, entuzjastka spacerów leśnych i leśnych kąpieli, czcicielka leśnego środowiska, adoratorka spędzania czasu w naturze, fanatyczka leśnego hamakowania, obserwatorka i fotografka leśnej przyrody. Dyplomowana przewodniczka kąpieli leśnych Shinrin yoku, edukatorka przyrodniczo-leśna (w trakcie nauki), przewodniczka leśnych wypraw dla rodzin z dziećmi - absolwentka szkolenia Leśnych Przewodników i Przewodniczek.

Praktyczne informacje:Ilość osób ograniczona do 10.
Zapisy: osoby zainteresowane mogą wysłać maila: kontakt@tyskielovelasy.pl, zadzwonić pod nr tel.: 693 813 511 lub napisać wiadomość prywatną na Facebooku Tyskich LoveLasów. Osobom zainteresowanym/ zdecydowanym organizatorka prześle ok. 2 dni przez spacerem informację o miejscu spotkania wraz z regulaminem.

Ważne: udział w wydarzeniu na własną odpowiedzialność. Organizatorka nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne szkody zdrowotne (w tym ukąszenia, pogryzienia itp.) oraz szkody materialne powstałe podczas wydarzenia. Udział w wydarzeniu możliwy jest po zaakceptowaniu regulaminu, który zostanie przesłany osobom chętnym/zdecydowanym.

- Jako organizator zastrzegam sobie prawo zmiany terminu/godziny wydarzenia. Do zobaczenia na leśnym szlaku - zaprasza pani Anna.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.