tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 12 sierpnia 2021
  • 14 sierpnia 2021

Tyszanie dla Filipka - wydarzenia i zbiórki dla chłopca z SMA

Za nami:

W sobotę, 14 sierpnia organizowane są w Tychach wydarzenia, podczas których potrwa zbiórka na rzecz Filipka Cholewy z Jankowic koło Pszczyny. Chłopiec niedawno skończył roczek i zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Zbierane są pieniądze na terapię genową - najdroższy lek świata. Każdy z nas może wesprzeć inicjatywy, nie tylko uczestnicząc w nich i wspomagając zbiórkę - na kiermasze potrzebna jest duża ilość ciasta, które chętni mogą upiec i podarować. Dochody z jego sprzedaży trafią na konto Filipka.

Reklama

filip cholewa
fot. Załoga Filipka kontra SMA / Facebook


Wydarzenia, na których będzie można wspomóc chłopca to sobotnie wydarzenie z cyklu Śniadania na Paprocanach oraz spot klasyków "Chill&Grill".

Takie śniadanie to doskonały pomysł by na łonie przyrody rozpocząć weekend. Pierwszy posiłek dnia można zjeść na Paprocanach co dwa tygodnie. Będzie można skorzystać ze strefy chilloutu, a także z atrakcji dla najmłodszych! Stefa śniadaniowa dostępna będzie w godz. 10.00 - 13.00.

Również w sobotę odbędzie się na stadionie w Tychach-Jaroszowicach kolejna impreza dla wszystkich mieszkańców, organizowana przez Tyski Ruch Klasyków. Fani zabytkowej motoryzacji znów pokażą swoje maszyny, będzie turniej piłki nożnej, dobre jedzenie i wiele atrakcji dla najmłodszych! Start o godzinie 12.00. Więcej na ten temat w artykule:
https://www.tychy.info/wiadomosci/12599-spot-klasykow-chill-grill-samochody-jedzenie-i-turniej-pilki-tychy

chill and grill

tyskie śniadania


Organizatorzy proszą wszystkich, których pasją jest pomaganie, o upieczenie ciast i ciasteczek. Wypieki będą przyjmowane:

  • W piątek 13.08 do godziny 19 w Piasku ul. Dworcowa 3.
  • Na pytania odpowiada Weronika: 698 236 881
  • W piątek 13.08 do godziny 18 w Tychach w Kolorowy Talerz ul. Grota-Roweckiego 68.
  • Na pytania odpowiada Ania: 501 140 254
  • W sobotę 14.08 do godziny 7 w Tychach w Kolorowy Talerz ul. Grota-Roweckiego 68
  • Na pytania odpowiada Ania: 501 140 254


Loading...


Filip Cholewa w lipcu skończył roczek. Jest niemal całą dobę podpięty pod respirator, a jego rodzice muszą stale czuwać nad oddechem chłopca. Filipek zużywa zbyt dużo energii na oddychanie, co jest powodem bardzo powolnego przyrostu wagi. Od niedawna jest dożywiany przez sondę. Zbiórka na terapię genową trwa od 8 października. Obecnie na koncie w serwisie siepomaga jest ponad 5 mln zł. Terapię trzeba podać jak najszybciej, dlatego liczy się każda złotówka. Choć zebranie ponad 9 mln zł wydaje się ponad siły, historia Maciusia Cieślika z Jankowic pokazała, że może się udać. Chłopiec w połowie stycznia otrzymał terapię genową, a teraz robi duże postępy w rehabilitacji.

Więcej o Filipku na stronie jego zbiórki:

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.