tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2021
  • 15 sierpnia 2021

Śląsk - wspólna sprawa: mapping na 100-lecie wybuchu powstania śląskiego

Za nami:

W niedzielę, 15 sierpnia w godzinach 20.30 - 22.00 prezentowany będzie Mapping z okazji 100-lecia wybuchu III Powstania Śląskiego. Rozświetli on elewację budynku Zespołu Szkół Muzycznych im. F. Rybickiego w Tychach (parking od al. Niepodległości).

Reklama

mapping powstania


Poznaj historię Powstań Śląskich w atrakcyjnej formie! Poznaj czas, gdy stare granice przedwojennej Europy uległy zniszczeniu. W ich miejsce rysowano nowe, ale nie był to łatwy proces. Ślązacy w trzech powstaniach walczyli o przyłączenie do II Rzeczpospolitej. III Powstanie Śląskie wybuchło po ogłoszeniu niekorzystnych wyników plebiscytu.

Co zobaczymy na mappingu?

  • kluczowe dla historii Górnego Śląska i Polski wydarzenia sprzed 100 lat,
  • materiały propagandowe przygotowane przez obie strony jak i symboliczne odniesienia do ich treści,
  • zdjęcia z epoki, pokazujące twarze bohaterów, którzy brali udział w wydarzeniach historycznych.


Rok 2021 jest tym, w którym obchodzimy 100. rocznicę wybuchu III Powstania Śląskiego. Z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy wybuchu III Powstania Śląskiego, Biuro Programu „Niepodległa”, w ramach ogólnopolskiej kampanii „Śląsk wspólna sprawa”, przygotowało mapping, którego premiera odbyła się 25 kwietnia 2021 o godzinie 20:00 na Placu Piłsudskiego w Warszawie (właściwa rocznica wybuchu III PŚ przypadała 2 maja).

Producentem Widowiska Multimedialnego jest Biuro Programu „Niepodległa”, a jego realizacja została sfinansowana ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu.

ar / tychy.info

źródło: Miejskie Centrum Kultury

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.