tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 17 sierpnia 2021
  • 29 sierpnia 2021

[WIDEO] IX Tyski Dogtrekking - człowiek i pies na tyskich szlakach

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MOSIR Tychy" podaj

W sobotę, 28 sierpnia wystartował tegoroczny Tyski Dogtrekking. To już dziewiąta edycja imprezy, która odbyła się na terenie kompleksów leśnych Paprocan. Wydarzenie co roku cieszy się dużą popularnością wśród zawodników.

ReklamaCelem wydarzenia była promocja odpowiedzialnej aktywności z psem, promocja wolontariatu, oraz propagowanie adopcji ze schronisk. W programie znalazła się rywalizacja biegowa, pokazy psów do adopcji, porady weterynaryjne i behawioranle, zabawy i konkursy dla dzieci i pokazy psich sportów.

Czym jest dogtrekking. To długi spacer z psem, połączony z elementami marszu na orientację. Wygrywa ten zespół, który dotrze na metę w najkrótszym czasie, pokonując jednocześnie całą trasę wyznaczoną przez organizatorów. W dogtrekkingu biorą udział zarówno osoby nastawione na zaciętą rywalizację, jak i te, które liczą na przygodę i rekreacyjne zwiedzanie okolicy.

Całej imprezie przyświecały dwa cele: dobra zabawa i zdrowa rywalizacja. Żeby wziąć udział w dogtrekkingu wystarczyły tak naprawdę tylko dobre chęci. Różne dystanse - mini i mid - umożliwiały start niemal każdej osobie i każdemu psu. I tak, w ubiegłych latach na dogtrekkingach można było spotkać zarówno osoby starsze, jak i te młodsze, psy małe i bardzo duże.

Oprócz dogtrekkingu - czyli zawodów na orientację z psem, tyskiej imprezie towarzyszył szereg atrakcji: porady behawioralne, porady żywieniowe, pokazy pracy psów ratowniczych, pokazy psich sportów. Dodatkowo został zorganizowany kącik zabaw i konkursów edukacyjnych dla dzieci.

Impreza odbyła się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Tychy i współorganizowana była z MOSiR w Tychach. Portal tychy.info objął wydarzenie patronatem medialnym.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.

MOSIR Tychy

Jeśli chcesz otrzymywać powiadomienia o nowych artykułach z tematu "MOSIR Tychy" podaj