tychy.info - świeże spojrzenie na miasto

Wiadomości

  • 11 sierpnia 2021

Podjazd do garażu - jak i z czego go wykonać?

Materiał partnera:

Podjazd do garażu to niezwykle istotny element, który nie tylko powinien w pełni spełniać swoją funkcją, jaką jest komfortowy wjazd do garażu, ale również stanowić ozdobę przestrzeni. To dlatego tak ważne jest właściwe zaplanowanie nie tylko tego jak i gdzie będzie przebiegał podjazd, ale również jakie materiały zostaną do niego użyte. Chcesz wiedzieć, jakie rozwiązania są warte uwagi? Zapraszamy do lektury!

Podjazd do garażu - jak i z czego go wykonać?


Jak zaplanować podjazd do garażu?Planowanie podjazdu warto rozpocząć od ustalenia jego powierzchni. Co najważniejsze to nie powinna być ona zbyt duża, gdyż w ten sposób sam podjazd może zawładnąć całą przestrzenią. Typowa powierzchnia podjazdu powinna mieć szerokość nie mniejszą niż 3 metry, a długość nie mniejszą niż 6 metrów. Dodatkowo warto pamiętać także o grubości w zależności od rodzaju pojazdów. Co do kształtu podjazdu to warto unikać łuków i różnego rodzaju zaokrągleń. Nie tylko sprawiają one, że ułożenie całej konstrukcji staje się czasochłonne, ale także zużycie samych materiałów jest większe, co bez dwóch zdań przekłada się na końcową cenę wykonania podjazdu. Czas przejść do materiałów!

Z czego wykonać podjazd do garażu?Zabezpieczenie i wyznaczenie podjazdu bywa kosztowne i bardzo często wymaga zastosowania mniej lub bardziej skomplikowanych systemów montażowych. Na pewno jedną z ważniejszych kwestii podczas wyboru właściwego materiału do budowy podjazdu jest kwestia budżetu. Na rynku dostępnych jest wiele opcji, jednak muszą być one idealnie dopasowane zarówno do Twoich indywidualnych potrzeb i preferencji, jak i Twoich możliwości finansowych. Warto jednak podkreślić, że na podjeździe nie warto oszczędzać, gdyż jest to element, który wykorzystywany jest bardzo często.

Geokrata na podjazd jako skuteczne rozwiązanieObecnie coraz większą popularnością cieszy się geokrata na podjazd. Jest to jedno z najbardziej konkurencyjnych rozwiązań, które zapewnia maksymalną stateczność konstrukcji oraz bezpieczeństwo zarówno dla osób, jak i maszyn poruszających się po przestrzeni, która zostanie wyznaczona. Najważniejszym wyznacznikiem wytrzymałości geokrat na podjazd jest zastosowanie wysokiej klasy, wielozadaniowych materiałów, które zagwarantują maksymalną szczelność całej struktury. „Z racji, że geokrata na podjeździe to inwestycja na lata, w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę na trwały i solidny materiał, z którego będzie wykonana. Geokrata doskonale sprawdzi się jako tego typu rozwiązanie, gdyż posiada różnorodne grubości i wysokości, dzięki czemu nasi klienci mają dowolność w wyborze” - mówi Radosław Gozdziński, specjalista w firmie AG Geosynthetics z siedzibą w Studzienicach, wyłącznego przedstawiciela polskich producentów geosyntetyków firm GTEX.

Warto podkreślić, że geokrata na podjazd jest także dobrym rozwiązaniem w przypadku wykorzystywania podjazdu do garażu nawet przez bardzo ciężkie pojazdy - wystarczy ją jedynie wypełnić kruszywem. „Co więcej, ogromną zaletą stosowania geokraty na podjazd jest jej wodoprzepuszczalność. To właśnie ta cecha powoduje, że woda nie będzie zalegała w miejscu, lecz wsiąknie w glebę. Dodatkowo geokrata na podjazd jest odporna na niskie temperatury oraz niezwykle łatwa w montażu” - dodaje. Jeżeli zastanawiasz się jak stworzyć nie tylko funkcjonalny, trwały, ale i dobrze wyglądający podjazd do garażu to warto zainteresować się właśnie geokratą na podjazd. Więcej informacji na stronie internetowej https://www.ag-geo.eu/produkty/geokrata/drogowa-i-parkingowa.