tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2021

26-letni Mateusz w Wigilię miał wypadek. Walczy o sprawność

26-letni Mateusz, który w Wigilię 2020 roku uległ wypadkowi samochodowemu, dziś jest na wózku i potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz sprzętu ortopedycznego. Trwa zbiórka na ten cel. Pod opiekę młodego mężczyznę wzięła Fundacja Moc Pomocy, która pomaga m.in. osobom sparaliżowanym po wypadkach.

Reklama

Mateusz Przybylski
Mateusz Przybylski · fot. siepomaga.pl


Mateusz Przybylski jest z Bierunia. Przed fatalnym wypadkiem pracował w Tychach jako mechanik samochodowy. Niedługo przed kolizją zaczął życie na własny rachunek. Zawsze był wielkim pasjonatem motoryzacji.

24 grudnia 2020 roku wracał z kolacji wigilijnej. Jechał sam. Kilka kilometrów od domu w Jodłówce Tuchowskiej, w którym chwilę wcześniej uczestniczył w rodzinnej kolacji wigilijnej, uległ wypadkowi samochodowemu. Chciał ominąć zwierzynę, która nagle wyskoczyła na drogę, ale złe warunki oraz ostry zakręt sprawiły, że samochód wypadł z drogi i dachował. Mateusz trafił do szpitala w ciężkim stanie, był nieprzytomny. Przeszedł operację usunięcia śledziony, doznał wstrząśnienia mózgu, niedotlenienia, miał mocno potłuczone organy wewnętrzne oraz złamany kręgosłup w okolicy lędźwiowej. Doznał poważnego urazu rdzenia kręgowego, który zagrażał jego życiu i zdrowiu. Na szczęście, pomimo wielu złych diagnoz, z dnia na dzień, stan Mateusza zaczął się stabilizować. Po miesiącu opuścił szpital i trafił do Ośrodka Rehabilitacji Neurologicznej i Ortopedycznej w Krakowie.

- Mateusz to młody chłopak, który od zawsze był pełen sił i determinacji. Nieustannie realizował postawione sobie cele i tak było tym razem. Na sukcesy nie musieliśmy długo czekać. Pierwszym wielkim osiągnięciem była udana próba pionizacji. Za nią pojawiły się kolejne mniejsze i większe dokonania, które rozpaliły w nas nadzieję na szybki powrót Mateusza do sprawności - mówią bliscy Mateusza.

Obecnie, dzięki intensywnym ćwiczeniom, potrafi już sam siedzieć. Jednak aby utrzymać ciężko wypracowane osiągnięcia, rehabilitacja powinna być regularna i częsta. W przypadku takich urazów jest ona kluczowa. Niestety koszty rehabilitacji, leczenia i specjalistycznego sprzętu są ogromne i znacznie przewyższają rodzinny budżet. Rodzina prosi o pomoc.

Jeśli chcesz pomóc Mateuszowi, możesz wpłacić dowolną sumę na konto zbiórki na portalu siepomaga.pl:O wypadku Mateusza pisaliśmy pod koniec ubiegłego roku tutaj:
www.tychy.info/wiadomosci/10713-mateusz-mial-wypadek-w-wigilie-ruszyla-zbiorka-na-rehabilitacje-tychy

Wcześniej na portalu zrzutka.pl udało się zebrać ponad 80 tysięcy złotych.

ar / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.