tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2021

Stopa bezrobocia w Tychach niska na tle regionu i kraju

Nasze miasto ma jeden z najniższych wskaźników bezrobocia w województwie śląskim - wynika z danych udostępnianych przez Powiatowy Urząd Pracy w Tychach.

Reklama

Z opublikowanych danych statystycznych wynika, że w naszym mieście na koniec czerwca odsetek osób pozostających bez pracy był na poziomie 3 procent. Wskaźnik krajowy to 5,9 procent (stan na 30 czerwca). Niższą stopę bezrobocia wśród miast regionu miały tylko: Bielsko-Biała (2,7 proc.) oraz Katowice (1,9 proc.). Jeśli chodzi o powiaty, najniższy odsetek bezrobotnych był w powiecie bieruńsko-lędzińskim (2,7 proc.) oraz pszczyńskim (3,8 proc.).

Poniższy wykres pokazuje, że Tychy w porównaniu z sąsiadującym powiatem bieruńsko-lędzińskim wciąż pozostają nieznacznie w tyle. Na przestrzeni ostatniego roku najgorzej było w miesiącach styczeń-kwiecień kiedy to stopa bezrobocia kształtowała się w naszym mieście na poziomie 3,2 - 3,4 procent.

bezrobocie w Tychach

bezrobocie w Tychach

bezrobocie w Tychach

bezrobocie w Tychach

ar / tychy.info

źródło: Powiatowy Urząd Pracy w Tychach

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.