tychy.info

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2021

Drążek rozporowy, który możesz mieć w swoim domu

Materiał partnera:

Dom może być świetnym miejscem do codziennych ćwiczeń. Rozpoczęcie takiej domowej aktywności powinno zacząć się od zgromadzenia pomocnych, ułatwiających ćwiczenia akcesoriów sportowych. Drążki rozporowe umieszczone nad drzwiami w pokoju nie zajmują wiele miejsca, a okażą się bardzo skuteczne w dbaniu o swoją kondycję. Drążek nad drzwi nadaje się do codziennego podciągania.

Drążek rozporowy, który możesz mieć w swoim domu


Dlaczego warto go mieć w domowej siłowni?Domowa siłownia nie musi mieć wielu elementów. Niekiedy wystarczy kilka produktów, żeby móc zapewnić swojemu ciału odpowiednio smukły wygląd i dobre samopoczucie. Drążki rozporowe nadają się do domu nawet wówczas, gdy dany pokój nie jest przeznaczony na siłownię, tylko na zwykłe, codziennego użytku pomieszczenie mieszkalne. Ich nowoczesny wygląd pozwoli na umieszczenie tego sprzętu w każdym pokoju, bez zmartwień o to, że nie będzie tam pasował.

Z takiej oferty mogą skorzystać zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane, które przez większość swojego życia zajmują się sportem. Jest on łatwy w założeniu, z montażem poradzi sobie każdy.

Gdzie należy umieścić taki drążek, żeby było bezpiecznie podczas ćwiczeń?Wykonując ćwiczenia w domu, podobnie jak na siłowni, trzeba uważać, żeby były one wykonywane w warunkach bezpiecznych. Pokój również może posłużyć za najlepsze miejsce go wykonywania codziennej aktywności o zróżnicowanym charakterze.

Drążek nad drzwi umieszczony nad framugą nie powoduje żadnych zniszczeń czy to ściany, czy drzwi, stwarza on wygodny obszar do podciągania, podobny jest ten przygotowany na siłowni przez profesjonalistów. W takim zestawie oprócz drążka znajdują się także łatwe do zauważenia kołki mocujące.

Po zamontowaniu całość jest stabilna, niewymagająca poprawek czy dodatkowych nakładów finansowych, żeby taką siłownię ulepszyć. Dwa kołki mocujące ze wkrętami idealnie zabezpieczają taki teren. Nawet jeśli sportowiec ma dużą wagę, drążek nie spadnie na ziemię w najmniej spodziewanym momencie.

Drążek rozporowy najlepszy do budowania mięśni klatki piersiowejSzczególnie mężczyźni mogą wydawać się zainteresowani zamontowaniem w domu drążka rozporowego.

Nietrudno się temu dziwić, w sklepach sportowych na próżno szukać drugiego takiego sprzętu sportowego, przynoszącego dużo korzyści osobie ćwiczącej na niej regularnie. Idealnie sprawdzi się w małych mieszkaniach. Przez to, że drążek nad drzwi nie zajmuje dużo wolnej przestrzeni, często jest montowany czy to w kawalerkach, czy mieszkaniach dwupokojowych zlokalizowanych w blokach.

W dobrym sprzęcie występuje między innymi funkcja teleskopowego dopasowania do futryny, dzięki temu lepiej się ją montuje, jest taki drążek bardziej stabilny. Dodatkowo występują na nim uchwyty wykonane z miękkiej pianki, dają one osłonę dłonią podczas podciągania ciała. Są to pianki też niezwykle chłonne, dobrze odprowadzają nagromadzony na dłoniach pot. Można liczyć, że ochronią ręce przed otarciami.