tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 10 sierpnia 2021

[ZDJĘCIA] Pożar hali magazynu przy ul. Turyńskiej

W poniedziałek, 9 sierpnia około godziny 17.40 doszło do pożaru hali terminala logistycznego firmy DHL znajdującego się przy ul. Turyńskiej 80.

Reklama

Pożar hali magazynu przy ul. Turyńskiej - 09.08.2021 · fot. 112tychy.pl


Wszyscy pracownicy hali (18 osób) zdołali opuścić obiekt. Na miejsce zgłoszenia natychmiast zadysponowane zostały zastępy tyskiej straży pożarnej oraz OSP Bieruń Stary. W trakcie dojazdu na miejsce widoczne było duże zadymienie. Na miejsce zostały zadysponowane dodatkowe siły i środki: OSP Lędziny, pluton gaśniczy Katowice oraz grupa operacyjna KW PSP Katowice.

Działania zabezpieczał zespół ratownictwa medycznego oraz patrole policji z Bierunia i Komendy Miejskiej Policji w Tychach. Dodatkowo na miejsce przybyli strażacy z Komendy Miejskiej PSP w Tychach, który przejął dowodzenia działaniami.

Ze względu na silne zadymienie strażacy pracowali w aparatach ochrony układu oddechowego. Około godziny 18.45 sytuacja została opanowana, a pożar został ugaszony. Strażacy przystąpili do oddymiania hali.

Trwa ustalanie strat i przyczyn tego pożaru.

Jak poinformował nas we wtorek rano oficer prasowy Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Tychach, bryg. Szczepan Komorowski, początkowo informowano o powstaniu ognia w magazynie, w którym składowano kartony i akumulatory. Na miejscu okazało się, że pożarem objęty był mały warsztat serwisowy przy stanowisku ładowania akumulatorów. Nadpaleniu uległ jeden wózek widłowy z akumulatorem. Paczki oczekujące na dostarczenie do klientów nie były objęte ogniem bezpośrednio, ale mogły ulec zniszczeniu na skutek prowadzonej akcji gaśniczej - na ten moment jednak trudno określić, czy któraś z paczek na skutek np. oddziaływania termicznego, zadymienia, czy zamoczenia nie została uszkodzona. Firma kurierska ustala straty.

ar / tychy.info

źródło: 112tychy.pl

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.