tychy.info

Wiadomości

 • 8 sierpnia 2021

Wszystko, co musisz wiedzieć o prasowaniu ubrań parą

Materiał partnera:

Prasowanie parą jest niezwykle łatwe i wygodne, a co najważniejsze, pozwala pozbyć się kłopotliwych zagnieceń nawet z najtrudniejszych miejsc na ubraniach. Nic dziwnego, że z tej metody korzysta wiele profesjonalnych firm. Jednak dzięki rozwojowi technologii, prasowanie parą jest możliwe również w domowym zaciszu. Sprawdź, co zyskasz, gdy zainwestujesz w urządzenie do prasowania parą.

Whitpress


Prasowanie parą - na czym to polega?W tradycyjnym żelazku prasowanie zachodzi za pomocą rozgrzanej stopy urządzenia. Natomiast prasowanie parą to działanie na materiał wyłącznie rozgrzanym strumieniem pary wodnej ze specjalnej parownicy. Tutaj para wodna nie jest wyłącznie dodatkiem, ale to na niej opiera się cały proces prostowania zagnieceń na materiale. Wystarczy napełnić wodą zbiornik parownicy i włączyć urządzenie, aby rozpocząć prasowanie parą.

Prasowanie parą - jakie ubrania można prasować parą?Parą można wyprasować niemal każdy materiał czy ubranie. Od grubych tkanin, jak sztruks, czy denim, aż po delikatną satynę, czy jedwab.

Prasować parą można następujące elementy:
 • jeansy,
 • koszule,
 • sukienki wieczorowe,
 • firanki,
 • obrusy,
 • bieliznę pościelową,
 • ubrania z koralikami lub cekinami.


Prasowanie parą - zaletyInwestycja w prasowanie parą niesie za sobą szereg korzyści. Przede wszystkim prasowanie za pomocą parownicy jest wygodniejsze, niż mocowanie się z żelazkiem i deską do prasowania. W ten sposób oszczędzamy czas i miejsce. Wystarczy zawiesić prasowane ubranie na wieszaku, a magia pary wykona całą resztę. Dzięki temu wiele ubrań można wygodnie i szybko odprasować. Parownica bardzo ułatwia życie także podczas prasowania firanek i zasłon.

Parownica jest małym i lekkim urządzeniem, dzięki czemu można łatwo zabrać ją w podróż, w przeciwieństwie do ciężkiego i nieporęcznego żelazka. Dzięki parownicy, można przestać martwić się o to, czy wyjściowe ubrania pogniotą sie podczas transportu. Można je odprasować na miejscu w kilka chwil. Co więcej, pasowanie parą pozwala także odświeżyć nieco ubrania. Para wodna wnika w tkaninę, co pozwala nie tylko ją wyprasować, ale i pozbyć się nieprzyjemnych zapachów i drobnoustrojów dzięki wysokiej temperaturze.

Prasowanie parą pozwala pozbyć się zagnieceń także z kreacji ozdobionych cekinami, czy koralikami, bądź delikatną aplikacją.

Urządzenia do prasowania parąPrasowanie parą staję sie coraz popularniejsze, zatem na rynku pojawiają się kolejne urządzenia umożliwiające korzystanie z tej technologii.

Mamy do wyboru:
 • parownicę,
 • stację do prasowania/ żelazko z generatorem pary,
 • żelazko parowe pionowe,


Prasowanie parą w pionieDo prasowania parą wcale nie potrzeba deski do prasowania. Wystarczy zawiesić ubranie na wieszaku i zacząć pracę z parownicą. W ten sposób można łatwo wyprasować i odświeżyć eleganckie ubrania takie jak garnitur, czy suknię wieczorową. Prasowanie parą w pionie to również doskonały sposób na wygładzenie firan, czy zasłon.