tychy.info

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2021

Klasyczny salon — jak go urządzić?

Materiał partnera:

Urządzanie własnego mieszkania nie jest proste - zwłaszcza przy nieco ograniczonym budżecie. Czy oznacza to jednak, że przy ekonomicznych opcjach nie da się stylowo urządzić salonu? Nic bardziej mylnego. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak mądrze wybrać stylowe i jednocześnie ponadczasowe meble do salonu, które będą w trendach przez lata.

Klasyczny salon — jak go urządzić?


Trendy aranżacyjne przemijają, a klasyka zostajeModne aranżacje wnętrz można przyrównać do trendów w modzie - wiele z nich przemija bardzo szybko, choć kiedy jest na nie czas, podobają się prawie wszystkim. Praktyka pokazuje, że czasami jednak warto postawić na bardziej bazowe rozwiązania, które zaliczamy do klasyki. Sklep meblowy Ordesign oferuje wiele tego rodzaju mebli.

Czy styl klasyczny w salonie oznacza jednak konieczność całkowitej rezygnacji z tego, co aktualnie jest modne i przedstawiane jako trendy tego roku? Absolutnie nie. W stylowym salonie jest miejsce dla trendowych dodatków. Grunt jednak w tym, aby były to jedynie akcesoria dekoracyjne, które łatwo będzie tanim kosztem wymienić po sezonie na nowe, a nie ważne meble, jakich to wymiana nie zawsze jest tak prosta i szybka.

Ordesign: ponadczasowe sofy do salonuSzukając bazowych mebli do salonu w stylu klasycznym, warto postawić na neutralne kolory. Obecnie w modzie są beże, które zalicza się do klasyki. Warto to wykorzystać, aby zakupić wysokiej jakości meble, które posłużą na długie lata.

Doskonałym wyborem będzie również szarość. Szaro-gołębiowe obicie wygodnej sofy to strzał w dziesiątkę co najmniej z kilku powodów, ale przede wszystkim ten kolor pasuje do wielu innych oraz stanowi dobrą bazę do barwnych i wzorzystych ozdób. Szarą kanapę warto rozweselić kolorowymi poduszkami.

Obecnie bardzo modne jest połączenie szarości ze słoneczną żółcią, dlatego do szarej kanapy warto zakupić żółte poszewki na poduszki. Sofa w salonie klasycznym może być również biała, ale w takim przypadku warto pomyśleć o częstym czyszczeniu tapicerki. Wśród różnorodnych modeli kanap salonowych warto rozważyć zakup tych najbardziej standardowych modeli. Prosty krój i nóżki to nie lada atut - zwłaszcza podczas sprzątania salonu.

Meble salonowe - im prościej, tym lepiejStyl klasyczny w salonie odznacza się prostotą. Im prostsze będą meble, tym lepiej, ponieważ to dodatki zadecydują o ostatecznym kształcie całej aranżacji. Jeżeli właśnie o to chodzi, warto przemyśleć zakup zupełnie prostych szafek salonowych. Komoda i różnego rodzaju półki na ścianach również powinny być jak najbardziej bazowe. Styl klasyczny to przede wszystkim takie kolory jak beże, ciemny brąz, czerń, biel, kobalt, niebieski, różowy oraz błękit.

Wykorzystując te barwy, trudno będzie o pomyłkę w aranżacji, dlatego narożniki do salonu powinny być utrzymane właśnie w tych kolorach. Poste stoliki kawowe mogą swoim odcieniem nawiązywać do kolorystyki nóżek sofy, aby cała aranżacja była spójna i dobrze dopracowana.

W przypadku stylu klasycznego warto pokusić się o zrównoważenie kształtów w pomieszczeniu - w przypadku prostokątnej sofy dobrym pomysłem będzie owalny lub okrągły stolik, a przy dużym, okrągłym fotelu bujanym na zawieszce, ciekawiej będzie wyglądał mini stolik lub ława o kształcie prostokąta.