tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 6 sierpnia 2021

Czas na promocję projektów do Budżetu Obywatelskiego

10 września rusza głosowanie na projekty złożone do Budżetu Obywatelskiego. Autorom projektów został więc miesiąc, by przekonać do swoich pomysłów mieszkańców. Tylko przekazanie czytelnej informacji o projekcie pozwoli na uzyskanie dużej liczby głosów i w efekcie jego realizację.

Reklama

budżet obywatelski, budżet partycypacyjny
Czas na promocję projektów do Budżetu Obywatelskiego · fot. Urząd Miasta Tychy


Największe znaczenie ma dotarcie do mieszkańców z informacją o twoim projekcie. Kluczowe jest więc stworzenie interesującego przekazu - w prostych słowach opisz swój projekt. Wykorzystaj więcej niż jeden kanał przekazu informacji: strona internetowa, FB, maile, plakaty, ulotki. Urząd Miasta Tychy przygotował zbiór porad dla autorów dostępny na stronie Razem Tychy.

- Ważne jest zachęcenie odbiorcy do bliższego zapoznania się z projektem. Istotna jest więc prosta komunikacja. Napisz: czego dotyczy projekt, gdzie, kiedy i w jaki sposób będzie realizowany i przede wszystkim, dlaczego mieszkańcy powinni zagłosować na Twój projekt - możemy przeczytać w poradniku.

Oprócz wskazówek, autorzy projektów mogą pobrać gotowe materiały m.in. logo czy grafiki, które można wykorzystać przygotowując własne posty, ulotki i plakaty.

Im więcej kanałów komunikacji - tym większa szansa na dotarcie do mieszkańców.

Po weryfikacji formalnej i merytorycznej do głosowania w tegorocznym Budżecie Obywatelskim przeszły 144 projekty, w tym 116 dotyczących określonego rejonu miasta i 28 projektów dotyczących ogółu mieszkańców. Głosowanie potrwa od 10 -20 września.

ab / tychy.info

źródło: UM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.