tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2021

Nowa linia autobusowa połączy Imielin i Tychy

Nowa linia metropolitalna połączy Imielin z Tychami przez Chełm Śląski i Bieruń od 7 sierpnia 2021r.
Linia M108 ułatwi mieszkańcom Tychów, Bierunia i Chełma Śląskiego dojazd w rejon kopalni KWK Piast.

Reklama

m108


To kontynuacja realizacji jednego z kluczowych projektów - uruchomienie ponad 30 metrolinii, usprawniających codzienne podróże po Metropolii.

Na trasie Tychy - Bieruń - Chełm Śląski - Imielin M108 zastąpi linię autobusową 54. Pasażerowie będą mogli skorzystać ze zwiększonej liczby kursów, które realizowane będą w równym takcie. W dni robocze nowa „eMka" na przystankach pojawiać się będzie co 30 minut, a w soboty - co godzinę.

Dodatkowo nowością będzie uruchomienie linii 554, która uzupełnieni kursy przebiegające przez Tychy, Bieruń i Chełm Śląski. Celem linii jest usprawnienie dojazdu w rejon kopalni KWK Piast w Bieruniu. Linia 554 będzie zatrzymywać się na przystankach, które nie będą obsługiwane przez M108.

Szczegółowe informacje oraz komunikat dotyczący linii metropolitalnych można znaleźć na stronie Zarządu Transportu Metropolitalnego.

ab / tychy.info

źródło: PKM Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.