tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2021

[ZDJĘCIA] Policjanci spotkali się z dziećmi na placu zabaw

Spotkania z policjantami na placach zabaw cieszą się dużym powodzeniem. Przy współpracy mundurowych z tyskim magistratem oraz Fundacją Rozwoju Ekonomii Społecznej młodzi mieszkańcy miasta otrzymują porządną dawkę wiedzy o bezpieczeństwie.

Reklama

Bezpieczne lato w Tychach - 4.08.2021 · fot. Lidia Sznepka


W środę na placu zabaw przy ul. Kopernika odbyło się edukacyjne spotkanie z dziećmi. To już trzecia odsłona akcji profilaktycznej „Bezpieczne lato w Tychach”. Mając na uwadze wspólny cel czyli bezpieczeństwo dzieci, policjanci włączyli się w przeprowadzanie pogadanek z najmłodszymi tyszanami.

- Profilaktyka jest bardzo ważna od najmłodszych lat i procentuje w przyszłości. Każde spotkanie jest bardzo ciekawe zarówno dla dzieci jak i dla funkcjonariuszy. Dzieci z zainteresowaniem słuchają o zasadach bezpiecznych zabaw podczas wakacji i aktywnie uczestniczą w rozmowach. Policjantów z kolei na spotkaniach pozytywnie zaskakuje duża wiedza z zakresu niebezpieczeństw jakie czyhają na dzieci, co zapewne jest efektem rozmów edukacyjnych zarówno z rodzicami jak i opiekunami w placówkach edukacyjnych - czytamy na stronie tyskiej policji.

Spotkanie zakończyło się licznymi pytaniami nie tylko z zakresu bezpieczeństwa ale i na temat pracy policjanta. Dzieci z wielkim zainteresowaniem dopytywały o umundurowanie i wyposażenie funkcjonariuszy. Kto wie, być może w przyszłości ich zainteresowanie stanie się realne i zasilą szeregi mundurowych.

ab / tychy.info

źródło: KMP Tychy

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.