tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 5 sierpnia 2021

Czwartek będzie bardzo deszczowy. Mieszkańcy otrzymali alert RCB

Za nami:

Biuro Prognoz Meteorologicznych IMGW w Krakowie wydało ostrzeżenie drugiego stopnia (w trzystopniowej skali) przed intensywnymi opadami deszczu, które w czwartek wystąpią na terenie całego województwa śląskiego. Z tego powodu mieszkańcy regionu otrzymali również alert Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Reklama

burza, deszcz, grad, pogoda
Czwartek będzie bardzo deszczowy. Mieszkańcy otrzymali alert RCB · fot. bielsko.info


- Prognozowane są opady deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym. Prognozowana całkowita suma opadów od 40 mm do 60 mm, miejscami do 80 mm - informuje Alicja Jasek-Kamińska, dyżurny synoptyk IMGW-PIB.

Ostrzeżenie meteorologiczne II stopnia (w trzystopniowej skali) przed intensywnymi opadami deszczu obowiązuje do piątku, 6 sierpnia, do godziny 9.00 na terenie całego województwa śląskiego. W związku z prognozowanymi opadami mieszkańcy regionu otrzymali również alert RCB.

Alert
Alert RCB, który dotarł do mieszkańców regionu


Wydano również ostrzeżenie hydrologiczne przed wezbraniami rzek z przekroczeniem stanów ostrzegawczych dla zlewni Małej Wisły, Przemszy oraz Soły. - Występujące i prognozowane intensywne opady deszczu, także burzowe, będą powodować wzrosty poziomu wody, lokalnie gwałtowne, do strefy stanów wysokich z przekroczeniem stanów ostrzegawczych. Punktowo w przypadku wystąpienia szczególnie intensywnych opadów mogą zostać przekroczone stany alarmowe. W zlewniach zurbanizowanych mogą wystąpić podtopienia - ostrzega Biuro Prognoz Hydrologicznych w Krakowie. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska szacuje się na 90%. Alert obowiązuje do piątku, 6 sierpnia do godziny 12.00.

mp / tychy.info

źródło: IMGW

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.