tychy.info

Reklama

Wiadomości

  • 4 sierpnia 2021

Awans tyskich piłkarek. Polonia zagra w III lidze!

Drużyna seniorek Polonii Tychy będzie w sezonie 2021/22 występować w rozgrywkach III ligi! To pierwszy raz w jedenastoletniej historii kobiecej Polonii, gdy pierwszy zespół zagra w lidze międzywojewódzkiej.

Reklama

polonia tychy
Polonia Tychy w III lidze · fot. materiały prasowe


Od pierwszego sezonu Kobiecego Klubu Sportowego Polonia Tychy drużyna występowała w wówczas nowo utworzonej III lidze. Kilka razy była blisko wywalczenia awansu do II ligi, tak jak m.in. w sezonie 2013/14, gdy do promocji zabrakło punktu czy dwa sezony później - wtedy Polonia uległa w barażu GKS-owi Katowice.

W wyniku reorganizacji rozgrywek, mimo zajęcia trzeciej pozycji w przerwanym sezonie 2019/20, w poprzedniej kampanii Polonia występowała w IV lidze kobiet. Po sezonie nieobecności, podopieczne trenera Marcina Piekarskiego wracają do III ligi, której grupa III zasięgiem obejmować będzie województwa śląskie, opolskie, dolnośląskie i lubuskie. Wszystko z powodu przetasowań, do których doszło w dotychczasowym składzie III ligi grupy III.

- Czeka nas więc spore wyzwanie, w którym liczymy, że będziecie wspierać nas z trybun! Sezon rozpoczyna się w weekend 28-29 sierpnia. Wcześniej jednak, 22 sierpnia, zmierzymy się z LKS Goczałkowice w ramach Pucharu Polski. Szczegółowy terminarz podamy wkrótce - informuje Kamil Hajduk, rzecznik prasowy KKS Polonia Tychy

Skład III ligi kobiet, grupy III w sezonie 2021/22: Czarni II Sosnowiec, Ślęza Wrocław, Stilon Gorzów Wielkopolski, Promień Żary, KKS Zabrze, Plon Błotnica Strzelecka, Unia Opole, Polonia Świdnica, Chrobry Głogów, Polonia Tychy, ULKS Bogdańczowice, Mitech Żywiec.

ab / tychy.info

Reklama

Komentarze

Zgodnie z Rozporządzeniem Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO) na portalu tychy.info zaktualizowana została Polityka Prywatności. Zachęcamy do zapoznania się z dokumentem.