tychy.info

Wiadomości

  • 3 sierpnia 2021

Czarna farba do włosów - tak czy nie?

Materiał partnera:

Chętnie kupowana czarna farba do włosów dostępna jest na sklepowych półkach w różnych wariantach. Na pewno Polki nie rezygnują z ciemnych odcieni i chociaż słowiańska uroda kojarzy się głównie z blondem, to jednak kruczoczarne włosy także mają swoje zwolenniczki i zwolenników. Czy jednak zawsze jest to dobry wybór? Dowiedz się, u kogo tak ciemna farba może prezentować się doskonale i o czym należy pamiętać podczas farbowania. 

Czy u każdego sprawdzi się czarna farba do włosów?Włosy możemy farbować na dowolny kolor. Aktualnie gama produktów dostępnych nie tylko w salonach fryzjerskich, ale też na drogeryjnych półkach jest tak szeroka, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Różne odcienie pasują do wybranych typów urody, jakie reprezentujemy. Możemy na to zwracać uwagę, ale nie musimy. Czasami wyjście poza schemat bywa dobrym rozwiązaniem. Tak naprawdę nie tylko głęboka zima może farbować się na czarno. 

Kto czuje się najlepiej w tym kolorze? Na pewno osoby o szczupłej twarzy, ponieważ chociaż z reguły czarny wyszczupla, to nie tyczy się to koloryzacji włosów. Takie barwy podkreślają ostre rysy, a dodatkowo mogą też uwypuklać drobne niedoskonałości, które chcielibyśmy ukryć. Dla kogo czarna farba do włosów również będzie dobrym rozwiązaniem? Posiadaczki ciemniejszej lub oliwkowej cery na pewno będą zadowolone. 

Czarna farba do włosów - czy trudno ją nałożyć?Jeżeli zależy nam na spektakularnej zmianie koloru, to lepiej jest zrezygnować z domowej koloryzacji - zwłaszcza jeżeli nie czujemy się w tym zbyt pewnie. Gdy planujemy jednak jedynie trochę przyciemnić nasz kolor, odświeżyć go bądź dodać mu nowych refleksów, to warto wiedzieć, że dostępne na sklepowych półkach farby sprawdzają się w tej roli idealnie. Ich aplikacja nie jest trudna i wystarczy kierować się zaleceniami, jakie producent umieścił na opakowaniu lub w ulotce. Powinniśmy posiadać zestaw niezbędnych akcesoriów, takich jak choćby pelerynka do zakrycia ubrania, pędzel do rozprowadzania produktu, duże lustro oraz plastikowa miseczka.  
 
Ważne, aby preparat rozprowadzać równomiernie i w miarę szybko, dzięki czemu włosy będą pokryte kolorem w takim samym stopniu. Zawsze pilnujmy, aby farba nie dostała się do naszych oczu. Jeżeli samodzielne nakładanie to dla nas za dużo - poprośmy o pomoc drugą osobę. 

Koloryzacja włosów – o czym warto pamiętać?Jeżeli decydujemy się na koloryzację włosów w domu, to pamiętajmy, aby zachować wszelkie niezbędne środki bezpieczeństwa. Przede wszystkim konieczne jest wykonanie testu, który upewni nas w tym, że nie jesteśmy uczuleni na którykolwiek ze składników aktywnych występujących w farbie. Czasami potrzeba nawet 48 godzin, aby mieć pewność, że możemy bezpiecznie zaaplikować kosmetyk. Próba uczuleniowa może być wykonana na skórze za uchem lub nadgarstku.
 
Nie przekraczajmy też czasu, jaki zaleca producent na opakowaniu. Zarówno czarna farba do włosów, jak i ta w kolorze blond może niekorzystnie wpłynąć na strukturę włosa, jeżeli nie będziemy nakładać jej w poprawny sposób. Dobrze jest również pamiętać o właściwym zabezpieczeniu skóry oraz ubrania. Przydatna może być pelerynka wiązana pod szyją, natomiast przy linii włosów oraz na kark warto zaaplikować tłusty krem. W ten sposób zmywanie produktu będzie prostsze. 

Jaka czarna farba do włosów może być najlepsza?Zanim przystąpimy do zakupu produktu, powinniśmy zastanowić się, jaki efekt będzie dla nas satysfakcjonujący. Interesuje nas trwała koloryzacja czy może jednak kosmetyk, który wypłukuje się wraz z każdym kolejnym myciem? Czarna farba do włosów dostępna jest w różnych wariantach, także jako henna. W tym przypadku sięgają po nią głównie osoby, których naturalny kolor jest bardzo ciemny, a chcą jedynie pogrubić strukturę włosa i odżywić go. Preparaty do trwałej koloryzacji mogą oferować przeróżne rodzaje refleksów, które dodatkowo uatrakcyjniają wygląd naszej fryzury. Na takie szczegóły zawsze warto zwracać uwagę. Najlepsza czarna farba do włosów to również kosmetyk, który aplikuje się komfortowo, szybko i prosto. Nie robi plam, łatwo się zmywa i nie uszkadza struktury włosa.